رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

اجرای طرح اشتغال به کار زندانیان در سطح کشور - خبر

 

 

اجرای طرح اشتغال به کار زندانیان در سطح کشور

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه گفت: طرح گسترش اشتغال به کار زندانیان در سطح کشور عملیاتی می‌شود.

اجرای طرح اشتغال به کار زندانیان در سطح کشور

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حجت الاسلام و المسلمین، ولی عبداللهی، رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بعد از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای حفاظت اطلاعات رده ارشد دادگستری کل استان اردبیل گفت: محوریت قوه قضائیه و دستگاه‌های مربوطه کاهش آسیب‌های اجتماعی است که این مسئله باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

او با اشاره به این که دیدار و گفت‌وگوی چهره به چهره با زندانیان یک امر مهم و اساسی است بیان کرد: این امر در راستای افزایش اعتماد به نفس مددجویان و نیز رفع بهتر مطالبات آنان می‌تواند به شکل بهتری جوابگو باشد که به همین منظور این اقدام در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان حفاظت اطلاعات قوه قضائیه از آزادسازی ۱۹ نفر از زندانیان و اعزام ۲۱ نفر به مرخصی در اردبیل خبر داد و گفت: طرح گسترش اشتغال به کار زندانیان در سطح کشور عملیاتی می‌شود که در این راستا توجه به برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی در دستور کار قرار دارد.

عبداللهی تصریح کرد: اهمیت بر توسعه اشتغال زندانیان امری لازم و ضروری است و بدون شک در ایجاد زمینه تحکیم بنیان خانواده و کسب در آمد حلال نقش حائز اهمیت است که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته و بدون شک دستاورد‌های خوبی را به دنبال خواهد داشت.

او بیان کرد: ایجاد فضای تربیتی و اشتغال در زندان‌ها یک امر مهم و حائز اهمیت است که می‌تواند در توسعه و گسترش زندان‌ها نقش حائز اهمیتی ایفا کند که امیدواریم این مسئله مورد توجه واقع شود تا بتوانیم خورجی‌های مورد انتظار را به دست آورده و شاهد کاهش حجم زندانیان باشیم.