جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح احسان حسینی برای اطعام نیازمندان در اردبیل - خبر

 

 

اجرای طرح احسان حسینی برای اطعام نیازمندان در اردبیل

طرح احسان حسینی در قالب سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و توزیع سبدهای غذایی برای اطعام نیازمندان در اردبیل اجرا می‌شود.

اجرای طرح احسان حسینی برای اطعام نیازمندان در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صفر توحیدی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل در جلسه بررسی طرح‌های ویژه ماه محرم و صفر در اردبیل اظهار داشت: مردم خیر استان تاکنون 10 میلیارد ریال در قالب طرح احسان حسینی به خانوارهای تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه کمک کرده‌اند که این طرح از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر برگزار می‌شود تا خیران با کمک‌های خود بخشی از مشکلات نیازمندان و مستمندان را رفع کنند.

وی با بیان اینکه همچنان شاهد کمک‌های مردمی در قالب طرح احسان حسینی هستیم، افزود: خیران با برپایی سفره‌های اطعام، توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین مددجویان می‌کوشند تا در ایام سوگواری ماه محرم و صفر بخشی از نیازهای ضروری آنها را تأمین کنند.

توحیدی بیان کرد: خیران نذورات و احسانات خود را در قالب طرح احسان حسینی به دست نیازمندان می‌رسانند که یکی از اهداف مهم در اجرای این طرح ساماندهی توزیع نذورات و ارائه خدمات هدفمند به اقشار بی‌بضاعت است تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نیکوکاران بتوانیم سفره‌های اطعام را برای تمامی خانوار تحت حمایت برپا کنیم.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: ترویج و اشاعه‌ فرهنگ احسان و انفاق در جامعه از دیگر اهداف حائز اهمیت طرح احسان حسینی بوده و خیران با برپایی سفره‌های احسان در مساجد، حسینیه‌ها و مراکز نیکوکاری، می‌توانند خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند را مورد احسان و اطعام قرار دهند.

وی با بیان اینکه نیکوکاران و عزاداران حسینی 7 میلیارد و 540 میلیون ریال در قالب طرح احسان حسینی به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، تصریح کرد: خیران می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به مراکز نیکوکاری محله خود تحویل دهند تا در اسرع وقت در اختیار مددجویان و نیازمندان همان منطقه قرار گیرد.

توحیدی اظهار کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق سامانه الکترونیکی به ساده‌ترین شکل ممکن و با گوشی همراه خود در طرح احسان حسینی کمک کنند که سامانه پیام کوتاه نیز برای تسهیل و تسریع در نحوه مشارکت خیران در طرح احسان حسینی در نظر گرفته شده است.