سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای طرح آبرسانی مشگین شهر تسریع شد - خبر

 

 

اجرای طرح آبرسانی مشگین شهر تسریع شد

نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین‌شهر گفت: اجرای این طرح با ۲ پروژه جداگانه و فعال جهت هدف تامین آب شرب بهداشتی،صنعتی و روستایی این شهرستان تا افق ۱۴۲۵ تسریع شده است و پیشرفت فیزیکی آن به ۲۳ درصد رسید.

اجرای طرح آبرسانی مشگین شهر تسریع شد
حسن کروبیان روز پنجشنبه در بازدید از طرح آبرسانی مشگین شهر افزود: اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه‌خانه مشگین شهر و انتقال آب از سد احمد بیگلو به این تصفیه‌خانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی درحال اجرا بوده و روند پروژه هم مطلوب به پیش می رود.
 
وی اظهار کرد: یک کیلومتر از عملیات اصلاح خط لوله انتقال آب از آبگیر خیاوچای تا تصفیه خانه مشگین شهر به طول یک کیلو متر شروع شده و پایپ جکینگ منطقه وله‌زیر در بالادست شهر مشگین‌شهر هم به پایان رسیده است.
 
نماینده مجری طرح آبرسانی مشگین شهر ادامه داد: مهمترین بخش این طرح، انتقال آب از سد احمدبیگلو به تصفیه‌خانه مشگین شهر به طول ۱۶ کیلومتر خط انتقال، ۳ مرحله پمپاژ و ۲۰ هزار متر مکعب مخزن با ظرفیت ۵۰۸ لیتر است  که  فاز اول آن در حال اجراست.
 
کروبیان با بیان اینکه برای اتمام کل طرح ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است، افزود: تمام تلاش بر این است با تخصیص اعتبار از طرح متمرکز شهرهای دارای تنش آبی، تخصیص اعتبار مالی مورد نیاز از اعتبارات مدیریت بحران و سفر ریاست جمهوری این طرح را دز رمان مشخص به اتمام برسد.