رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۸

اجرای طرح‌های تأمین آب کشاورزی در شهرستان کوثر با اعتبار 14 میلیارد تومان - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرای طرح‌های تأمین آب کشاورزی در شهرستان کوثر با اعتبار 14 میلیارد تومان

اجرای طرح‌های تأمین آب کشاورزی در شهرستان کوثر با اعتبار 14 میلیارد تومان


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر از اجرای طرح‌های تأمین آب کشاورزی در این شهرستان با اعتبار 14 میلیارد تومان خبر داد.

اجرای طرح‌های تأمین آب کشاورزی در شهرستان کوثر با اعتبار 14 میلیارد تومان

خیبرعلی جلیلی اظهار کرد: در طی سال‌های خدمت دولت تدبیر و امید شاهد افتتاح سد خاکی جغناب با میزان آبگیری 8.55 میلیون مترمکعب با اراضی پایاب بالغ بر 932 هکتار بودیم که تحول مهمی در تبدیل اراضی دیم منطقه به آبی و افزایش میزان درآمد سرانه کشاورزان ذینفع داشته است.

وی افزود: در طی سال‌های خدمت دولت تدبیر و امید شاهد افتتاح سد خاکی جغناب با میزان آبگیری 8.5 مترمکعب با اراضی پایاب بالغ بر 932 هکتار بودیم که تحول مهمی در تبدیل اراضی دیم منطقه به آبی و افزایش میزان درآمد سرانه کشاورزان ذینفع داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر بیان کرد: 30 درصد این پروژه قبل از زمان آغاز فعالیت دولت و مابقی در طول خدمت دولت یازدهم صورت گرفته است.

جلیلی گفت: درطی فعالیت دولت تدبیر و امید بیش از 9 کیلومتر عملیات کانالت‌گذاری به منظور انتقال آب کشاورزی در منطقه اجرا شده است و شاهد افتتاح سه استخر ذخیره آب در سه روستا با ظرفیت ذخیره‌سازی 6 هزار متر مکعب بودیم که 70 هکتار از اراضی دیم منطقه را به آبی تبدیل کرده است. 

وی یادآور شد: علاوه بر آن ما شاهد افتتاح 22 استخر دو منظوره با ظرفت 7 هزار و 500 مترمکعب نیر در منطقه بودیم که اراضی پایاب آن 75 هکتار است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر اظهار کرد: همچنین در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ما شاهد احداث 40 کیلومتر جاده بین مزارع بودیم که تحول مهمی در سهولت جا به جایی ماشین‌آلات کشاورزی از جمله تراکتور و کمباین در منطقه داشته است.