حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور تسریع شد - خبر

 

 

اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور تسریع شد

وزیر نیرو گفت: هم‌اکنون با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام یافته اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور تسریع شده است.

اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور تسریع شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ رضا اردکانیان گفت: در حال حاضر مهم‌ترین اولویت دولت تامین آب سالم و آشامیدنی است که در این زمینه مناطق محروم در دستور کار قرار دارند چرا که حق طبیعی همه اقشار مردم برخورداری از نعمت خدادادی و آب سالم است.
 
وی با اشاره به این که مشکل آب آشامیدنی در بسیاری از استان‌ها و مناطق احصا شده است افزود: خوشبختانه در این زمینه نیز اقدامات بسیار مناسبی انجام یافته و هم‌اکنون به منظور حل مشکل تامین آب در بخش‌های مختلف اجرای تصفیه خانه و سدهای خاکی جزو برنامه‌های ما است.
 
وزیر نیرو بیان کرد: هم‌اکنون با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام یافته اجرای طرح‌های آبرسانی در کشور تسریع شده است که بی‌شک این موضوع در برطرف کردن مطالبات مردمی نقش مهمی ایفا خواهد کرد و مشکل آبرسانی در مناطق مختلف برطرف می‌شود که این موضوع برای ما یک اولویت اساسی است.
 
اردکانیان با اشاره به خاموشی‌های برق در چندین روز اخیر نیز تصریح کرد: در حال حاضر به حداقل رساندن خاموشی‌ها اولویت اساسی ماست و در این زمینه وزارت نیرو اهتمام ویژه‌ای دارد تا بتواند خاموشی‌ها را در سطح کشور به حداقل رسانده که امیدواریم عموم مردم نیز با ما مشارکت کرده و صرفه‌جویی را مبنای کار قرار دهند.
 
وی با اشاره به اهمیت تامین حق‌آبه زیست محیطی و بخش صنعت نیز اظهار کرد: بهره‌برداری از سد احمدبیگلوی مشگین‌شهر جزو پروژه‌های اولویت‌دار است که با بهره‌برداری از این پروژه تامین آب کشاورزان و اشتغال‌زایی در منطقه تحقق می‌یابد و بیش از دو هزار هکتار از اراضی پایاب زیرپوشش آبیاری مدرن قرار می‌گیرد.