جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

اجرای سه طرح حمایتی موجب تسهیل اشتغال در استان اردبیل شده است - خبر

 

 

اجرای سه طرح حمایتی موجب تسهیل اشتغال در استان اردبیل شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: اجرای همزمان سه طرح پرداخت یارانه دستمزد، مشوق بیمه‌ای و کارورزی موجب تسهیل فرایند جذب بیکاران و اشتغال در استان شده است.

اجرای سه طرح حمایتی موجب تسهیل اشتغال در استان اردبیل شده است

قاسم رحیمی افزود: این طرح‌ها با رویکرد تسهیل و حمایت از جذب دانش آموختگان‌دانشگاهی در بنگاه‌های اقتصادی و با تخصیص اعتبار از سوی دولت در حال اجرا است.

وی بیان کرد: طرح کارورزی یکی از برنامه‌های حمایتی دولت از اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی است که پس از سپری شدن دوره سه ماهه مهارت‌آموزیِ فارغ‌التحصیلان در واحدهای تولیدی، در صورت به کار گیری آنها توسط کارفرمایان مبلغ حق بیمه سهم کارفرما به مدت ۲ سال از سوی دولت پرداخت می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: عدم مشمولیت قانون‌کار به جهت رویکرد آموزشی طرح کارورزی در دوره سه ماهه مهارت‌آموزی و پرداخت هزینه آموزش تا مبلغ ۲۰ میلیون ریال به کارورز توسط دولت در طول دوره مهارت‌آموزی از دیگر مشوق‌های لازم جهت تسهیل امر اشتغال است.

وی اضافه کرد: طرح یارانه‌دستمزد نیز یکی دیگر از حمایتی دولت برای اشتغال افراد با مدرک دیپلم به بالا است که در اجرای آن، ۳۰ درصد دستمزد مصوب شورای عالی کار تا یک سال به ازای جذب نیروی شغل اولی از سوی دولت به کارفرما پرداخت می‌شود.

دبیر کارگروه اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه سهمیه استان از این طرح ۲ هزار و ۱۰۰ نفر است، افزود: کارفرمایان در صورت جذب افراد بیکار شده به علت شیوع کرونا، از مشوق طرح یارانه دستمزد هم بهره‌مند می‌شوند.

وی همچنین افزود: طرح مشوق بیمه‌ای آخرین طرح دولت جهت حمایت از اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه با پرداخت مبلغ حق بیمه به کارفرمایان به مدت ۲ سال در ازای جذب نیروی کار دانشگاهی است.