جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

اجرای جریمه تخریب اراضی ملی در اردبیل - خبر

 

 

اجرای جریمه تخریب اراضی ملی در اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: جریمه ۸ میلیون تومانی برای تخریب هر هکتار از اراضی ملی استان اردبیل اجرا می شود.

اجرای جریمه تخریب اراضی ملی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت در جلسه کمیته حقوقی قضایی شورای حفظ بیت‌المال استان اردبیل اظهار داشت: در سال گذشته با همکاری دستگاه قضایی استان توانستیم یک هزار و 890 هکتار اراضی تصرف شده را از دست افراد سودجو و فرصت‌طلب خلع ید کرده و به بیت‌المال بر گردانیم.

وی با اشاره به اینکه در بخش قاچاق در شهرستان‌های نمین وکوثر نیاز به همکاری دستگاه قضایی استان همجوار است، افزود: برای حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و مبارزه با قاچاقچیان با استقرار نیروهای یگان حفاظت در شهرستان نمین که بیشترین مورد قاچاق چوب و زغال از طریق استان همجوار وارد این شهرستان می‌شود، این امر را کنترل کردیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با اشاره به اهمیت مشارکت مردمی در حفاظت و صیانت از منابع طبیعی گفت: برای حفاظت از مراتع شهرستان بیله‌سواربا استقرار 6 دستگاه کانکس و واگذاری 6 دستگاه خودرو کار حفاظت از مراتع در این حوزه به مردم واگذار می‌شود.

نماینده دادگستری استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: دستگاه قضایی استان تمام تلاش خود را در راستای حفاظت و حمایت از منابع طبیعی انجام می‌دهد و با برخورد قانونی و قاطع با متجاوزان به عرصه‌های ملی اقدامات شایسته‌ای را در این حوزه انجام داده است.

محمدباقر حاجیلر تصریح کرد: مبارزه با سوء استفاده‌کنندگان از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی استان اردبیل تداوم و گسترش می‌یابد تا این امر زمینه‌ساز حفاظت و حراست هر چه بیشتر از این عرصه‌های در استان شود که انتظار می‌رود در این زمینه مردم نیز مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.