جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

اجرای بیش از 8 هزار و 400 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان اردبیل - خبر

 

 

اجرای بیش از 8 هزار و 400 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان اردبیل

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: تا پایان مهرماه سال‌جاری 8 هزار و 400 کیلومتر شبکه‌ تغذیه و توزیع گاز در استان اردبیل اجرا شده است.

اجرای بیش از 8 هزار و 400 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در استان اردبیل

مهندس فیروز خدایی اظهار کرد: تا پایان مهرماه سال‌جاری 8 هزار و 400 کیلومتر شبکه‌ تغذیه و توزیع گاز در استان اردبیل اجرا شده و با  نصب 218 هزار انشعاب،  تعداد کل مشترکان تحت پوشش استان اردبیل به 436 هزار و 799 رسید.
وی افزود: هم اکنون تمامی 26 شهر استان اردبیل و 961 روستا از مجموع هزار و  695 روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شده‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل تصریح کرد: 101 هزار خانوار روستایی از گاز طبیعی بهره مند شده و عملیات گازرسانی به 410 روستا نیز در دست اجرا  است که با انجام آن 115 هزار خانوار دیگر از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: تا ابتدای آبان ماه سال‌جاری نرخ کل خانوارهای شهری و روستایی بهره‌مند از گاز طبیعی 94 درصد است که این رقم  319 هزار خانوار را شامل می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، خدایی ضمن ابراز امیدواری برای گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار در آینده‌ای نزدیک از کلیه مشترکان  خواست در نصب  وسایل گازسوز دقت کافی داشته باشند و نکات ایمنی را هنگام استفاده از وسایل گازسوز رعایت کنند.