رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی اردبیل - خبر

 

 

اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: تا پایان امسال ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل برگزار می‌شود.

اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پروانه رضاقلی‌زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خلخال و کوثر گفت: زیربنای توسعه فرهنگی در هر جامعه، کتاب و کتابخوانی است و با توجه به اینکه در سال‌های اخیر جامعه اندکی با فرهنگ مطالعه فاصله گرفته فرهنگ آشتی با کتاب و مطالعه باید از سنین کودکی و نوجوانی ترویج شده و احیای این فرهنگ مورد توجه آحاد مختلف جامعه قرار بگیرد.
 
او با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی مراکز فرهنگی و اجتماعی در جامعه هستند، اظهار کرد: معرفی نویسندگان، شعرا و مفاخر استان در کتابخانه‌های عمومی جزو برنامه‌های اساسی این اداره کل بوده و باید تلاش کنیم مفاخر مناطق استان را در کتابخانه‌های عمومی به مردم معرفی کنیم.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل همچنین سیاست اصلی این نهاد فرهنگی را توسعه برنامه‌های فرهنگی و کتابخوانی در جامعه دانست و گفت: ماهانه بیش از ۱۵۰ عنوان برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های استان اجرا می‌شود.
 
رضاقلی‌زاده با بیان اینکه توسعه و تجهیز کتابخانه‌های عمومی استان در دستور کار نهاد کتابخانه‌های عمومی این استان قرار دارد، افزود: برای تکمیل ساختمان کتابخانه مرکزی نیمه‌کاره و تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های خلخال و کوثر در تلاش هستیم.
 
او با اشاره به نقش خطیر خانواده‌ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: سوق دادن کودکان و نوجوانان به کتاب و کتابخانه‌ها مهم‌ترین بخش در ترویج فرهنگ کتابخوانی است.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تشریح کرد: اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی تا پایان این ماه در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار و از برترین‌های جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل خواهد شد.
 
رضاقلی‌زاده با بیان اینکه مشارکت خیرین در تجهیز و احداث کتابخانه‌های عمومی بسیار حائز اهمیت است، گفت: تلاش در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان با برگزاری نشست‌های گفت‌وگوی اجتماعی محور انجام می‌شود و خلخال نیز در این زمینه از شهرستان‌های پیشتاز استان اردبیل است.