جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اجرای اولین طرح تولید جدول‌های بلوک شمال غرب کشور در سرعین - خبر

 

 

اجرای اولین طرح تولید جدول‌های بلوک شمال غرب کشور در سرعین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از اجرای اولین طرح تولید جدول‌های بلوک شمال غرب کشور در سرعین خبر داد.

اجرای اولین طرح تولید جدول‌های بلوک شمال غرب کشور در سرعین

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در بازدید از شرکت نوین سبک سازان سبلان (آراکس) تولید کننده قطعات بتنی سبک و مبلمان شهری در محدوده شهرستان سرعین گفت: این شرکت هم اکنون علاوه بر طرح توسعه خط موجود با بازسازی و نوسازی ماشین آلات به منظور افزایش ظرفیت و تنوع محصولات، طرح جدید تولید جدول‌های نیوجرسی (گارد بلوک) را با ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در دست اجرا دارد.

او تصریح کرد: در صورت تامین بخشی از منابع مالی آن از سوی سیستم بانکی تا آخر خرداد ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: این طرح اولین بار در شمال غرب کشور اجرا می‌شود و مسوولان استان نهایت حمایت را از این طرح خواهند داشت.

جدول نیوجرسی یا جداکنندهٔ و دیوار نیوجرسی که در ایران به آن بلوک سیمانی یا «بُلوکِ نیوجرسی» گفته می‌شود، قطعات ساخته‌شده از بتن یا پلاستیک است که کاربرد اصلی آن‌ها جداکردن مسیر‌های ترافیک جاده‌ها از یکدیگر است، هر چند برای مسدودسازی معابر یا جاده‌ها هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این قطعات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت برخورد خودرو، آسیب کمتری به آن وارد شود و در عین حال، مانع عبور خودرو به مسیر روبه‌رو و تصادف از روبه‌رو (اصطلاحاً تصادف شاخ‌به‌شاخ) می‌شوند.