جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل برگزار می‌شود - خبر

 

 

اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: اجتماع بزرگ دستجات و حسینیان اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود.

اجتماع بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل برگزار می‌شود

حجت الاسلام مهدی ستوده با تشریح برنامه‌های تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل گفت: اجتماع بزرگ دستجات و حسینیان اردبیل در روزهای تاسوعا و عاشورا برگزار می‌شود.

وی افزود: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی علاوه بر برنامه‌های سنتی از جمله مراسمات «شمع‌گردانی» و حضور عظیم دستجات عزاداری در عاشورای حسینی، تمامی دستجات و عزاداران محلات مختلف اردبیل در این دو روز زیر یک بیرق به‌عزای حسینی خواهند پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: جوانان نقش ویژه و بزرگی در تجمعات روز تاسوعا و عاشورای حسینی در اردبیل بر عهده دارند و با مشارکت اقشار مختلف مردم اردبیل حماسه دیگری در پایتخت حسینیت و دارالارشاد اردبیل به وقوع خواهد پیوست.

وی ادامه داد: فریاد لبیک یا حسین (ع) مردم اردبیل در پاسخ به «هل من ناصر ینصرنی» حضرت سید الشهدا(ع) در روزهای تاسوعا و عاشورا در میدان عالی قاپوی اردبیل طنین‌انداز می‌شود تا به گوش جهانیان برسد.

ستوده عنوان کرد: طبق معمول همه ساله اجتماع بزرگ عزاداران اردبیلی در روز تاسوعای امسال از ساعت۱۳:۳۰ روز دوشنبه در میدان عالی قاپو برگزار و به صورت مستقیم از شبکه‌های ملی و بین‌المللی صدا و سیما پخش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس وی گفت: تجمع بزرگ مردم اردبیل در روز عاشورا نیز از ساعت ۱۶:۳۰ در میدان عالی قاپوی اردبیل با مشارکت دستجات، محلات مختلف و اقشار مردم برگزار شده و این برنامه به شام غریبان سرور و سالار شهیدان ختم خواهد شد.