جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

اثرات زیست محیطی 21 طرح در اردبیل در دست بررسی است - خبر

 

 

اثرات زیست محیطی 21 طرح در اردبیل در دست بررسی است

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان اردبیل از بررسی اثرات 21 طرح زیست محیطی در استان اردبیل خبر داد.

اثرات زیست محیطی 21 طرح در اردبیل در دست بررسی است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد خداپرست با اشاره به اینکه محیط‌زیست مانع سرمایه‌گذاری در این استان نیست افزود: در استان اردبیل اثرات زیست‌محیطی ۲۱ طرح در حال بررسی است و ما موظف هستیم بعد از ارائه اثرات، تا دو ماه به سرمایه‌گذاران پاسخ دهیم.
 
وی گفت: سرمایه‌گذاری مورد حمایت ما است و در واقع محیط‌زیست بیشترین حمایت از سرمایه‌گذاران را داشته است.
 
مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان اردبیل افزود: با این وجود طرح‌های سرمایه‌گذاری باید الزامات صیانت از محیط‌زیست را رعایت کنند تا آسیبی به محیط‌زیست که امانتی در دست نسل فعلی است و باید به آیندگان انتقال یابد، وارد نشود.
 
خداپرست تأکید کرد: بر اساس تصمیمات اخذ شده از سوی سازمان حفاظت از محیط‌زیست واحدهای بزرگ صنعتی باید گزارش زیست‌محیطی خود را ارائه دهند.
 
وی تصریح کرد: در برخی مواقع مکان‌یابی و یا نحوه مدیریت پسماند طرح‌ها با مشکل مواجه است و هنگامی‌که با طرح مخالفت می‌شود، گله‌مندی سرمایه‌گذار را به دنبال دارد.
 
مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان با ذکر مثالی به صدور مجوز زیست‌محیطی برای مجتمع بازیافت زباله و طرح گردشگری بالای ۱۵ هکتار اشاره کرد و افزود: در وضعیت فعلی نیز مجوز پتروشیمی در دست بررسی است.
 
خداپرست تأکید کرد: در صورتی که طرحی تمامی الزامات مدیریت پسماند و اثرات زیست‌محیطی را رعایت کرده باشد بی‌شک هیچ مخالفتی با آغاز به کار آن نخواهد شد.