جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

آثار مولانا از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سطح دنیاست - خبر

 

 

آثار مولانا از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سطح دنیاست

امام جمعه اردبیل گفت: مولوی مولود معارف اسلامی بوده و این عارف بزرگ نقش ویژه‌ای در ایجاد مکتب و نهضت اخلاقی و تربیتی داشته است.

آثار مولانا از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سطح دنیاست
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت‌الله سید حسن عاملی صبح امروز در کنگره بین‌المللی «عرفان در کلام مولانا» که به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد٬ اظهار داشت: دین اسلام بعد از رحلت پیامبر اکرم(ص) نیاز به مرجعیت علمی داشته است که اهل بیت(ع) بعد از پیامبر مرجعیت علمی جامعه بودند.
 
وی گفت: متأسفانه عدم توجه به مرجعیت اهل بیت(ع) در دوران بعد از رحلت پیامبر (ص) سبب به وجود آمدن هزاران گروه فقهی و انحرافی شده و این موضوع امت اسلام را دچار گمراهی و سردرگمی کرد که تشخیص درست از نادرست برای مردم مشکل شد.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل افزود: در این شرایط٬ علمایی بودند که اصول و روش دین را به خوبی حفظ کرده و با نقش ویژه خود٬ مکتب و نهضت بزرگ اخلاقی و تربیتی ایجاد کنند که در این میان نقش مولانا بسیار پررنگ است.
 
عاملی با اشاره به ویژگی های عارف بزرگ٬ مولانا تصریح کرد: مولوی تسلط بسیار کاملی بر قرآن٬ احادیث اسلامی و روایت‌های اهل بیت(ع) داشت که در واقع مولوی٬ مولود معارف اسلامی است که پرورش چنین افرادی نیز به در آغوش اسلام صورت گرفت.
 
وی بیان کرد: مولوی توسط استادی بزرگوار٬ یعنی شمس تبریزی پرورش یافته و در اعتقادات وی٬ استاد اکسیری است که بدون وجودش٬ موفقیتی حاصل نمی‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: سبک اشعار مولوی سبک خراسانی بوده که سرشار از عشق است و امروز بعد از گذشت 800 سال  هنوز هم آثار مولانا از پرفروش ترین کتاب ها در تمامی جهان به ویژه کشورهای اروپایی و آمریکایی است.