رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

اتمام نورپردازی رواق‌های بقعه «شیخ حیدر» مشگین شهر - خبر

 

 

اتمام نورپردازی رواق‌های بقعه «شیخ حیدر» مشگین شهر

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر از اتمام نورپردازی در رواق‌های بقعه شیخ حیدر مرقد پدر شاه اسماعیل صفوی خبر داد.

اتمام نورپردازی رواق‌های بقعه «شیخ حیدر» مشگین شهر

ایمانعلی ایمانی با اشاره به اتمام نورپردازی بقعه شیخ حیدر شهرستان مشگین شهر اظهار کرد: طرح جامع ساماندهی بقعه شیخ حیدر مطابق برنامه مصوب در سال‌جاری اجرا شده است.

وی افزود: از جمله بخشی از برنامه‌ها ساماندهی محوطه، نورپردازی، بهسازی فضای سبز و رواق‌ها بوده که به اتمام رسیده و در رواق و صحن بقعه کاربری فرهنگی و تاریخی تعریف شده است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر افزود: علاوه بر این مطابق برنامه مرمت بنا، مرمت سردابه به اتمام رسیده و مرمت مابقی بخش‌های بنا منوط به تامین اعتبار در سال‌جاری است.

به گفته ایمانی یکی از مهمترین مطالبات شهروندان و هنرمندان در این مجموعه، ساماندهی بازارچه صنایع دستی بود که عملیاتی شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این احداث ساختمان موزه با جدیت در حال اجرا بوده و تاکنون 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد به‌طوری‌که در صورت تامین اعتبار می‌توان تا پایان سال این مجموعه را به اتمام رساند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر افزود: این بنا تحت شماره ۱۸۴ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده و به‌دلیل جایگاه صفویه یکی از جاذبه‌های شاخص گردشگری مذهبی شهرستان مشگین شهر و استان اردبیل محسوب می‌شود.