جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

اتمام مطالعه ۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل - خبر

 

 

اتمام مطالعه ۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: مطالعه ۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی استان اردبیل به اتمام رسید.

اتمام مطالعه ۲۵ نقطه حادثه‌خیز محورهای مواصلاتی اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی رحمتی در جلسه بررسی عملکرد ایمنی و ترافیک جاده‌های اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر شناسایی 25 نقطه حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته و مطالعه این نقاط به اتمام رسیده که هم‌اکنون نیز ساماندهی و اصلاح آن مورد توجه قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به این که سالانه 65 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت می‌شود افزود: 88 درصد از این ترددها مربوط به خودروهای سواری است و فقط 12 درصد آن به وسائط نقلیه سنگین و کامیون مربوط می‌شود که بالتبع بیشتر تصادفات نیز مربوط به خوردوهای سواری است که بیشتر واژگونی خودرو در این زمینه مشاهده می‌شود.
 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: استان اردبیل در سال 94 توانسته رتبه نخست کاهش تصادفات جاده‌ای را کسب کند که خوشبختانه در طی چندین سال اخیر با کاهش تصادفات روبه‌رو هستیم که تعداد فوتی‌های تصادفی نیز در این مدت کاهش یافته است.
 
رحمتی اظهار کرد: عدم زیرساخت‌های مناسب راه‌ها یکی از عوامل مهم وقوع تصادفات است که به همین دلیل نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های اساسی و لازم مبنای کار قرار گیرد و فرهنگ‌سازی مناسبی در ارتباط با رعایت صحیح قوانین راهنمایی و رانندگی در بین رانندگان انجام شود.