جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

اتمام عملیات زیرسازی راه‌آهن اردبیل تا آبان سال آینده - خبر

 

 

اتمام عملیات زیرسازی راه‌آهن اردبیل تا آبان سال آینده

استاندار اردبیل گفت: عملیات زیرسازی پروژه راه آهن اردبیل به میانه باید تا آبان ماه ۹۹ طبق برنامه زمانبندی به اتمام برسد.

اتمام عملیات زیرسازی راه‌آهن اردبیل تا آبان سال آینده

اکبر بهنام جو صبح امروز در جریان بازدید از پروژه راه آهن میانه ـ اردبیل اظهار کرد: با تامین اعتبار از محل سفر رییس جمهور، تسهیلات بانک ملی و سازمان برنامه بودجه عملیات زیرسازی این پروژه باید تا آبان ماه ۹۹ طبق برنامه زمانبندی به اتمام برسد.

وی افزود: بیش از ۱۰۰میلیارد تومان تا پایان سال به پیمانکاران پل‌های خاص این پروژه و قطعات در حال اجرای زیرسازی تزریق می‌شود تا پیمانکاران مصالح مورد نیاز خود را تامین کنند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تمام کارگاه‌ها با تمام ظرفیت فعال هستند بیان کرد: سه نقطه بحرانی پروژه که شامل سه دهنه پل بزرگ در این مسیر به طول ۵۵۶متر و ۶۰۰متر باید با جدیت بیشتر پیگیری و ادامه یابد.

وی ادامه داد: خوشبختانه اجرای پل خاص شماره۱۲ فونداسیون، اجرای شمع، اجرای قطعه صفر و اجرای ستون پایه‌ها که در قطعه ۲/د واقع شده و پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و پیمانکار با امکانات قابل قبول در حال اجرای پروژه است.

بهنام جو به اجرای خوب پل‌های خاص۱۳ و ۱۱ را در قطعه ۲/د اشاره کرد و گفت: پل خاص ۱۳ به طول۱۸۰متر و پل خاص ۱۱ به طول ۱۲۰ متر نیز از محل های یاد شده برای تهیه مصالح تامین اعتبار شد.

وی با اشاره به اینکه تمام تلاش ما این است که عملیات زیرسازی تا پایان مهرماه سال۹۹ به اتمام برسد اظهار کرد: با توجه به تامین اعتبار دغدغه‌ای برای پیشرفت فیزیکی مطلوب طبق برنامه زمان‌بندی شده احساس نمی‌شود.

استاندار اردبیل همچنین از شروع عملیات اجرایی روسازی سمت میانه خبر داد و گفت: ۳۰ کیلومتر برای ریل‌گذاری از سمت میانه آماده شده و در سال آتی از سمت میانه آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: عملیات روسازی و ریل‌گذاری از سمت اردبیل آغاز شده و به طول۱۰۰ کیلومتر همزمان با اجرای زیرسازی در پل‌ها در حال انجام است.

استاندار اردبیل گفت: اتصال ریلی راه آهن اردبیل به شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته و این کار به منظور تسهیل ارسال محموله و محصولات تولیدی صورت می‌گیرد.

بهنام جو اظهار کرد: این ریل همزمان در ادامه راه آهن اردبیل طول ۱۰ کیلومتر به سمت پارس آباد انجام می‌شود که حدود ۷۰ الی ۸۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

به گفته استاندار اردبیل ایستگاه‌ها در حال اجراء در مسیر راه آهن اردبیل به میانه همزمان با اتمام پروژه راه آهن تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.