جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اتمام طرح مطالعه بافت فرسوده 4 شهر استان - خبر

 

 

اتمام طرح مطالعه بافت فرسوده 4 شهر استان

مدیر کل راه و شهرسازی استان در دیدار با فرماندار گرمی از اتمام طرح مطالعه بافت فرسوده شهرهای اردبیل ،خلخال ،مشگین شهرو پارس آباد خبرداد.

اتمام طرح مطالعه بافت فرسوده 4 شهر استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محبت خواه در دیدار با فرماندار گرمی و وسعت بافت‌های فرسوده در ۴ شهر اردبیل، مشگین شهر، پارس آباد و خلخال را بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: سکونت‌گاه‌های غیررسمی در سه شهر اردبیل، مشگین شهر و پارس آباد نیز مورد مطالعه قرار گرفته که بالغ بر یک هزار و ۱۴۵ هکتار را شامل می‌شود.

وی افزود: اجرای طرح مطالعه بافت فرسوده شهر گرمی نیز در آینده ای نزدیک به مشاوران سپرده خواهد شد تا اهالی این شهرنیز ار مزایای تسهیلات بانکی زیر 10 درصدی در قالب تسهیلات بافت فرسوده بهره مند شوند.

محبت خواه با بیان اینکه سهمیه استان از محل پرداخت وام‌های بافت فرسوده یک هزار و پانصد مورد بود، گفت: ما در ۶ ماهه اول امسال تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ وام بافت فرسوده در سطح استان پرداخت نموده‌ایم. رحیمی زاد فرماندار گرمی نیز در این دیدار از آغاز عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت ریزی راههای مواصلاتی بخش انگوت به مرکز شهر و همچنین جاده لنگان به مسافت 10 کیلومتر خبرداد و افزود: در راستای ایمن سازی و سهولت تردد در راه‌های روستایی عملیات زیرسازی و آسفالت ریزی روستاهای آنتن به راه اصلی زیر یک کیلومتر شهرستان به مسافت 50 کیلومتر آغاز می شود.