سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اتصال 14 هزار مشترک شهری و روستایی در اردبیل به شبکه سراسری گاز - خبر

 

 

اتصال 14 هزار مشترک شهری و روستایی در اردبیل به شبکه سراسری گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل از اتصال 14 هزار مشترک شهری و روستایی در اردبیل به شبکه سراسری گاز خبر داد.

اتصال 14 هزار مشترک شهری و روستایی در اردبیل به شبکه سراسری گاز

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، فیروز خدایی، مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل بیان کرد: 14 هزار مشترک شهری و روستایی و نیز 20 واحد صنعتی به جمع مصرف‌کنندگان گاز طبیعی استان در طول 8 ماه گذشته افزوده شده است.

وی گفت: با اقدامات و تلاش‌های انجام یافته هم‌اکنون بیش از ۴۴۰ هزار مشترک اردبیلی به شبکه سراسری گاز متصل شده‌اند و از خدمات شرکت گاز استان بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به این که 331 هزار مشترک شهری و 109 هزار مشترک روستایی هستند افزود: در ارتباط با گازرسانی به روستاها و مناطق دورافتاده و محروم نیز برنامه‌ریزی‌های مناسبی لازم و اساسی مبنای کار قرار گرفته که تلاش بر این است که بتوانیم گازرسانی به این مناطق از استان را نیز به اتمام برسانیم.

خدایی بیان کرد: طبق آمار به دست آمده در هشت ماهه نخست امسال میزان مصرف گازطبیعی در بخش‌های صنعتی، خانگی و تجاری استان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5.2 درصد افزایش یافته و بیش از 1.59 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی مصرف شده است.

وی میزان مصرف گاز طبیعی به تفکیک 49.5 درصد در نیروگاه و 10.5 درصد توسط سی.ان.جی‌ها و سایر مشترکان صنعتی و 40 درصد در بخش خانگی و تجاری است.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات درجه یک و کاهش مصرف سوخت مایع در صنایع و جایگزینی گاز طبیعی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که ما به دنبال داریم و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم در این زمینه اقدامات مطلوبی را انجام دهیم و در ارتباط با خدمات‌رسانی به مناطق محروم و دورافتاده نیز پیشگام عمل کنیم.