جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

آب شرب ۹۳ روستای خلخال تامین می‌شود - خبر

 

 

آب شرب ۹۳ روستای خلخال تامین می‌شود

سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: با تکمیل و توسعه سه پروژه مجتمع آبرسانی روستایی ، آب شرب پایدار ،سالم و بهداشتی ۹۳ روستای این شهرستان تامین می‌شود.

آب شرب ۹۳ روستای خلخال تامین می‌شود
محمد دیباج لطیفی افزود: در حال حاضر طرح ایجاد و توسعه سه مجتمع آبرسانی روستایی در سه بخش مرکزی ، شاهرود و خورش‌رستم در دستور کار این شرکت است.
 
وی اظهارداشت: با تکمیل این پروژه‌ها آب ۴۲ روستای واقع در بخش مرکزی از مجتمع آبرسانی بفراجرد ، آب شرب ۲۱ روستا از مجتمع آبرسانی برندق در بخش واقع در بخش خورش‌رستم و آب ۳۰ روستای واقع در بخش شاهرود از مجتمع آبرسانی این بخش تامین و در اختیار اهالی ۹۳ روستای خلخال  قرار خواهد گرفت.
 
وی گفت: در حال حاضر شرکت آب و فاضلاب خلخال با سه مشکل کمبود آب در مناطق روستایی از جمله مشکل فرسودگی شبکه‌های آب شرب در مناطق دارای آب پایدار ، کمبود آب پایدار در مناطق و روستاهای دارای شبکه آبرسانی نو و همچنین هر ۲ مشکل بصورت همزمان در برخی از روستاها مواجه است.
 
وی اظهارداشت: تا زمانی که منابع آبی پایدار و مطمئن برای تامین آب شرب موردنیاز و مصرفی روستاهای دارای شبکه آبرسانی جدید پیدا نشده این مشکلات برطرف نخواهد شد.
 
لطیفی بیان‌کرد: مشکل کمبود آب شرب در روستاهای خلخال همچون روستای طویستان در بخش خورش‌رستم ناشی از مشکل تامین منابع پایدار آب بوده و در حالی که این روستا دارای شبکه آبرسانی شرب مناسب است ولی از مشکل تامین آب پایدار رنج می‌برد.
 
او از اهداف مهم شرکت آب و فاضلاب شهرستان برای تامین آب شرب پایدار روستاهای کم‌آب را احداث مجتمع‌های آبرسانی دانست و گفت: سه مجتمع آبرسانی برندق ،شاهرود و بفراجرد در شهرستان خلخال در حال اجرا بوده و با بهره‌برداری از آنها بخش مهمی از مشکلات برطرف می‌شود.