جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

آبرسانی به 130 روستا از منابع صندوق توسعه ملی - خبر

 

 

آبرسانی به 130 روستا از منابع صندوق توسعه ملی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: امسال قرار است 130 روستا در مناطق مختلف استان اردبیل از نعمت آب بهره‌مند شوند که این پروژه‌ها از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرایی می‌شود.

آبرسانی به 130 روستا از منابع صندوق توسعه ملی

محسن قنبری عصر امروز در جلسه ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی در استانداری اردبیل اظهار کرد: وزارت نیرو دو پروژه مهم را در تحقق اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار داده که به تبع آن ما نیز در استان‌ اردبیل این فعالیت‌ها و اقدامات را جزء برنامه‌های اصلی مورد توجه و دقت‌نظر قرار دادیم.

وی یکی از این برنامه ملی را اجرای طرح عدالت بنیانی‌کردن اقتصاد و همچنین توسعه عدالت اجتماعی بیان کرد و گفت: در این زمینه تصمیم بر این است تا در تأمین آب شرب 2 هزار روستا با جمعیتی بالغ بر 2 میلیون و 100 هزار نفر در کشور اقدام عملیاتی انجام شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تصریح کرد: بر همین اساس در استان اردبیل نیز قرار است ساکنان 130 روستا از محل 500 میلیون دلار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح‌ها از محل صندوق توسعه ملی منابعی اختصاص یابد.

قنبری افزود: مرحله اول این اعتبارات به میزان 13.5 درصد قبل از سال‌جاری اختصاص یافت ولی تلاش بر این است تا پروژه‌ها در دو مرحله تکمیل و افتتاح شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ‌امیدواریم آبرسانی به این 130 روستا تا پایان امسال عملیاتی شود تا ما در هفته دولت و دهه فجر شاهد بهره‌برداری متمرکز از این پروژه‌ها باشیم.

قنبری موضوع ارتقا بهره‌وری را در کنار اصلاح الگوی مصرف آب شرب روستایی یادآور شد و اضافه کرد: تلاش بر این است تا مصرف بالای 20 متر مکعب در کشور به کمتر از 22.5 درصد برسد چرا که الگوی مصرف ما در مناطق روستایی نیز به ازای هر خانوار 20 متر مکعب است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: البته میانگین کشوری 25 درصد است که ما در سال‌جاری تلاش می‌کنیم با کاهش این میزان مصرف به 20 متر مکعب در استان بتوانیم یک بهینه‌سازی مصرف را در مناطق روستایی توسط هموطنانمان شاهد و ناظر باشیم.