سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

آبرسانی به هشت روستای محروم اردبیل در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود - خبر

 

 

آبرسانی به هشت روستای محروم اردبیل در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

فرماندار اردبیل گفت: دهه فجر امسال اهالی هشت روستای محروم این شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

آبرسانی به هشت روستای محروم اردبیل در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود
مسعود امامی‌یگانه در جلسه بررسی مشکلات آب شرب روستاهای شهرستان اردبیل گفت: برای تامین آب این روستاها که از مجتمع شهید کسایی تامین می‌شود، ۷۷ میلیارد ریال هزینه شده است.
 
وی اظهارداشت: مشکلات آب شرب روستاهای این شهرستان باید به صورت اولویت‌بندی تدوین شود تا اقدامات اساسی برای اختصاص اعتبار به تامین آب شرب و حل مشکلات آب شرب منطقه انجام شود.
 
وی از برنامه‌ریزی برای حل مشکلات آب شرب منطقه سردابه با توجه به اینکه به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شده است، خبرداد و افزود: دستگاه‌های مربوطه باید در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند و همچنین ساماندهی موارد بهداشتی نیز باید در سردابه اولویت باشد.
 
فرماندار اردبیل همچنین از هدایت کشتار دام در سردابه به سمت کشتارگاه صنعتی خبر داد و افزود: جمع‌آوری کشتارهای غیرمجاز اولویت است.
 
بر اساس آمار ، ۲۵ درصد از جمعیت روستایی استان اردبیل ساکن در ۷۰۰ روستا زیرپوشش شبکه آبرسانی قرار ندارند. تاکنون به ۹۷۸ روستای استان از مجموع هزار و ۶۹۶ روستای دارای سکنه آبرسانی شده است.
 
بسیاری از این روستاهای زیرپوشش نیز کمبود آب داشته و تنها ۶۰ درصد از این روستاها به صورت ۲۴ ساعته آب دارند ، طرح آبرسانی به این روستاهای برخوردار نیز در سال‌های گذشته به صورت پروژه‌های تک روستایی اجرا شده و تاسیسات بسیاری از آنها فرسوده شده و یا دیگر جوابگوی نیاز جمعیت نیست.