رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۸

۲۰۰۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل ساخته می‌شود - نمایش محتوا

 

 

« بازگشت

۲۰۰۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل ساخته می‌شود

استاندار اردبیل گفت : ساخت دو هزار هکتار گلخانه در استان اردبیل تا سال ۱۴۰۰ مبنای کار قرار گرفته است که ۷۰۰ هکتار آن امسال عملیاتی می‌شود.

۲۰۰۰ هکتار گلخانه در استان اردبیل ساخته می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنامجو  ظهر امروز در دیدار مدیران استان با نماینده ولی فقیه دراستان اظهار داشت: امسال برای استان سال نویدبخشی خواهد بود وشاهد افتتاح پرژه های متعددی در راستای توسعه استان خواهیم بود.
 
وی گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده امسال 45 هزار هکتار از اراضی پروژه سد خداآفرین  که عملیات اجرایی آن از چند سال قبل اغاز شده است به بهره برداری خواهد رسید.
 
وی افزود : باتوجه به نامگذاری سال توسط مقام معظم  رهبری امسال سال  رونق تولید در استان اردبیل خواهد بود و در این راستا ساخت 700 هکتار گلخانه امسال عملیاتی خواهد شد که حداقل از 300 هکتار این طرح امسال بهره برداری خواهد شد و با اجرایی شدن این طرح شاهد انقلابی در حوزه کشاورزی نوین دراستان خواهیم بود.
 
استاندار اردبیل افتتاح فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر را از دیگر پروژه های در دست بهره برداری سال 98عنوان کرد و افزود: این کارخانه با تولید25تن محصول نصف نیاز کشور را تامین می‌کند که تاثیر زیادی در اقتصاد استان وارز آوری برای کشور خواهد داشت.
 
استاندار اردبیل تصریح کرد: کامیون سازی مشکین‌شهر و پتروشیمی اردبیل از دیگر پروژه های  در دست افتتاح استان اردبیل درسال رونق تولید خواهد بود.