رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

کاهش محسوس دما و برف و کولاک - نمایش محتوا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

« بازگشت

کاهش محسوس دما و برف و کولاک

کاهش محسوس دما و برف و کولاک


مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: از امشب با ورود سامانه جدید سرد و بارشی به منطقه، ضمن کاهش محسوس دما، شرایط جوی در سطح استان , به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان و شهرستان گرمی, ناپایدار شده و در بعضی ساعات بارش برف و باران پیش بینی می شود.

کاهش محسوس دما و برف و کولاک

سیاوش محمدی افزود: با توجه به اینکه تا اواسط هفته آینده در سطح استان هوای سرد در طول شب‌ها و ساعات اولیه صبح ماندگار خواهد بود؛ بنابراین ضروری است در خصوص محافظت از لوله‌های آب و مدیریت حامل‌های انرژی به ویژه مصرف گاز خانگی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به  لغزندگی جاده ها، کاهش دید، کولاک برف، یخبندان و اختلال در تردد جاده ای بویژه در گردنه های کوهستانی و برف گیر استان از هموطنان خواست از سفرهای غیرضروری پرهیز کرده و در صورت سفر حتما به زنجیر چرخ و سایر تجهیزات ایمنی زمستانی مجهر شوند.

تنظیم دمای انبارها، گلخانه ها، مراکز دامداری و مرغداری ها ، حفاظت از تجهیزات آبیاری تحت فشار و توقف عملیات بتن ریزی از جمله مواردی است که برای جلوگیری از بروز خسارات احتمالی هشدار داده شده است.

در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان خلخال و کوثر با ۱۰ درجه زیر صفر سردترین نقاط استان بودندو کمینه دما در اردبیل نیز به دو درجه زیر صفر رسید.