رونق تولید ملی | شنبه، ۴ خرداد ۱۳۹۸

دادستانی اردبیل به قاچاق آرد ورود کرد - نمایش محتوا

 

 

« بازگشت

دادستانی اردبیل به قاچاق آرد ورود کرد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از برخورد جدی و بدون اغماض با قاچاق آرد سهمیه‌ای این استان توسط برخی افراد سودجو خبر داد.

دادستانی اردبیل به قاچاق آرد ورود کرد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ناصر عتباتی گفت: گزارش‌هایی واصل شده که برخی افراد سودجو و سوءاستفاده‌گر اقدام به انتقال آرد سهمیه‌ای استان به خارج از اردبیل و فروش در بازار آزاد کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه آرد سهمیه‌ای جهت مصرف خود استان تعیین شده است، تصریح کرد: در پی وصول این گزارش دستورات لازم به پلیس راه و نیروی انتظامی صادر شده تا بازرسی خود را جهت شناسایی و توقیف محموله‌هایی از این دست تشدید کرده و محموله‌هایی از این را دست سریعا توقیف کنند.
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با تاکید به اینکه دستگاه قضا با هرگونه اقدامی که سلامت و امنیت غذایی مردم را تهدید کند بدون اغماض برخورد می‌کند، افزود: به صور غیرمحسوس روند قاچاق آرد نیز در حال بررسی است تا متخلفین شناسایی شوند.
 
عتباتی گفت: هر نانوایی، قنادی و یا واحد صنفی که از آرد سهمیه‌ای استفاده می‌کند، در صورت سواستفاده و فروش غیرمجاز آرد تحت پیگرد خواهد بود و با توجه به اینکه آرد سهمیه برای مصرف مردم است در این خصوص هیچ عذری پذیرفته نیست.
 
وی با تاکید به ضرورت هوشیاری خود مردم افزود: انتظار می‌رود شهروندان نیز هرگونه مورد مشکوک را به دستگاه‌های امنیتی و قضایی اطلاع‌رسانی کنند.