سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق تصویب شد - خبر

 

 

۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق تصویب شد

نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: ۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال آینده تصویب شد.

۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق تصویب شد
محمد فیضی بعد از ظهر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان اردبیل با اشاره به اینکه مبلغ اختصاص یافته در قانون بودجه امسال برای حل فقر مطلق ۴ هزار میلیارد بوده است، اظهار کرد: ۷ هزار میلیارد تومان برای حل فقر مطلق در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال آینده تصویب شد.
 
وی افزود: این مساله قابل پذیرش نیست که در کشور همه مردم یارانه نقدی از دولت دریافت کنند و مجلس در این زمینه با دولت هم‌نظر است.
 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مبلغ پیشنهادی هدف‌مندی یارانه‌ها در سال قبل ۴۸ هزار میلیارد تومان بوده است که این میزان در بودجه امسال به ۳۷ هزار میلیارد تقلیل یافته است و هیچ بندی در مورد تعداد افراد یارانه بگیر و تعداد افرادی که قرار است یارانه آنها قطع شود در قانون بودجه سال آینده ذکر نشده است.
 
فیضی با اشاره به اینکه عوارض آب، برق و گاز در بودجه سال آینده تغییری نخواهد داشت بیان‌کرد: طبق قانون بودجه سال آینده دولت موظف است ۳۲ درصد از درآمد نفتی خود را در صندوق توسعه ملی ذخیره کند.
 
وی تصریح کرد: همچنین در قانون بودجه سال آینده به دولت اجازه داده خواهد شد که ۱۱۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را به اشخاص حقیقی و حقوقی از این طریق پرداخت کند.
 
نائب رئیس دوم کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: متاسفانه سهم استان اردبیل در جذب بودجه برای شرکت‌های دانش‌بنیان ۴۹ صدم درصد است که با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان این میزان جذب اعتبار به هیچ عنوان قابل قبول نیست و مسؤولان استانی باید همت ویژه‌ای در این زمینه داشته باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در قانون بودجه امسال ۱۷ هزار میلیارد از محل افزایش حامل‌های انرژی برای خود افزایش درآمد تعریف کرده بود که کمیسیون تلفیق با این موضوع مخالفت کرد و قرار شد هیچ افزایشی در قیمت‌های حامل‌های انرژی در سال آینده نداشته باشیم.