سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

۵۸۸ فعال صنایع دستی اردبیل برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند - خبر

 

 

۵۸۸ فعال صنایع دستی اردبیل برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند

معاون صنایع‌ دستی اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت: ۵۸۸ متقاضی در حوزه صنایع دستی این استان برای دریافت تسهیلات حمایتی در ۹ ماه سال‌جاری به بانک‌های عامل معرفی شدند.

۵۸۸ فعال صنایع دستی اردبیل برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند
ناصر محمودی روز دوشنبه در این زمینه به ایرنا بیان کرد: ۴۸۰ نفر از فعالان صنایع دستی استان اردبیل برای دریافت تسهیلات از محل اعتبارهای اشتغال روستایی به بانک‌های عامل معرفی شده بودند که ۲۹ میلیارد ریال از این محل به متقاضیان پرداخت شد.
 
وی تشریح کرد: ۱۰۸ طرح صنایع دستی با زمینه اشتغال ۱۶۰ نفر نیز برای دریافت تسهیلات از محل مشاغل خانگی به بانک‌های عامل معرفی شده بود که در مجموع ۱۳ میلیارد ریال پرداخت شده است.
 
معاون صنایع‌ دستی اداره‌کل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل به توسعه ۱۰ کارگاه صنایع دستی، صدور جواز تاسیس و پروانه تولید کارگاهی در ۹ ماه امسال اشاره کرد و افزود: آموزش‌های مختلفی در راستای توسعه اشتغال این حوزه به فعالان ارائه شد و ۴۷ نفر از شاغلان در نقاط روستایی از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.
 
وی همچنین اظهارکرد: برخورداری صنعتگران صنایع دستی از بیمه جزو مهم‌ترین برنامه‌ها بود که در این راستا از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه تعداد ۱۷۵ نفر از فعالان این حوزه از محل صندوق تامین اجتماعی بیمه شدند.
 
محمودی یادآور شد: افزون بر ۳۰ هزار نفر صنعتگر در حال حاضر در بیش از ۶۰ رشته صنایع دستی در استان اردبیل فعالیت دارند و تا کنون ۱۸ هزار پروانه تولید انفرادی و کارگاهی، جواز تاسیس و کارت شناسایی صادر شده است.