جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

۴۵۰ صنعتگر در پارس‌آباد و اصلاندوز مجوز فعالیت گرفتند - خبر

 

 

۴۵۰ صنعتگر در پارس‌آباد و اصلاندوز مجوز فعالیت گرفتند

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پارس‌آباد مغان گفت: برای ۴۵۰ نفر از صنعتگران شهرستان‌های پارس‌آباد و اصلاندوز مجوز فعالیت در قالب مشاغل خانگی صادر شد.

۴۵۰ صنعتگر در پارس‌آباد و اصلاندوز مجوز فعالیت گرفتند

فریده سرودی با اشاره به صدور ۳۰ پروانه تولید انفرادی و کارت شناسایی برای فعالان این حوزه افزود: یک مورد پروانه تولید کارگاهی نیز در اصلاندوز صادر شده است.

او با اشاره به برنامه‌های حوزه صنایع دستی در شهرستان گفت:‌ به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال کلاس‌های آموزشی در شهرستان دایر نشده ولی برای بازگشایی این دوره‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.

معاون فرماندار شهرستان پارس‌آباد نیز گفت: صنعتگران و هنرمندان شاخصی در حوزه تولید ورنی مغان وجود دارد که با محصولات ارزشمندی که تولید می‌کنند زمینه برای معرفی این رشته از صنایع دستی را در سطح ملی و بین‌المللی فراهم آورده‌اند.

یاسر ندایی افزود: شهرستان پارس‌آباد ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه صنایع دستی داشته که با توجه به این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها می‌توانیم زمینه رونق اقتصادی و اشتغال را در شهرستان فراهم کنیم.

او با قدردانی از فعالان صنایع دستی شهرستان گفت: امسال که مزین به جهش تولید است با رونق تولید و عرضه محصولات و تولیدات صنایع دستی شهرستان می‌توانیم گامی در این راستا برداریم که به این منظور تلاش می‌کنیم تا حمایت‌های لازم را از فعالان این عرصه در شهرستان پارس‌آباد انجام دهیم.