سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

وام مقاوم‌سازی مسکن روستایی افزایش یافت - خبر

 

 

وام مقاوم‌سازی مسکن روستایی افزایش یافت

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل از افزایش وام‌های مقاوم سازی مساکن روستایی در سال جاری خبر داد.

وام مقاوم‌سازی مسکن روستایی افزایش یافت
فرهاد سبحانی با اشاره به ابلاغ تسهیلات جدید مقاوم‌سازی مساکن روستایی در سال جدید، اظهار داشت: مبلغ این وام‌ها از 15 میلیون تومان به بیش از 18 و 20 میلیون تومان افزایش یافته است.
 
وی بیان کرد: در روستاهای غیرمرزی تسهیلات پرداخت شده برای مقاوم‌سازی مساکن روستایی 18 میلیون تومان و در روستاهای مرزی نیز 20 میلیون تومان تعیین شده است.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل از افزایش وام‌های مقاوم سازی مساکن روستایی در سال جاری خبر داد.
 
سبحانی از حل مشکل وثیقه و ضامن دریافت این تسهیلات از سوی روستاییان به عنوان دغدغه‌ها و مشکلات جدی خبر داد و گفت: تضمین وام از سوی دولت انجام شده و با پیش‌بینی‌های لازم قرار است بانک‌‌ها این تسهیلات را به سرعت پرداخت کند.
 
وی سهمیه پیش‌بینی شده برای استان اردبیل را 4 هزار واحد اعلام کرد و یادآور شد: امیدواریم با همکاری بانک‌ها به سرعت شاهد جذب این تسهیلات باشیم.
 
مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل در مورد اجرای طرح‌های هادی و توسعه فعالیت‌های عمران روستایی تصریح کرد: در بحث آسفالت مسیرهای روستایی عملکرد خوبی را به رغم کمبود اعتبارات دولت داشتیم به طوری که با کمک‌های مردمی و دهیاری‌ها بیش از 4 هزار و 100 مترمربع آسفالت معابر عمومی روستاها انجام شده است.
 
سبحانی به اجرای طرح‌های هادی نیز اشاره کرد و گفت: در کنار اجرای طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار گازرسانی به این روستاها نیز در حال انجام است و امیدواریم سال 96 تمام روستاهای بالای 20 خانوار از این شرایط بهره‌‌مند شوند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی هدف از اجرای این طرح‌ها را تغییر چهره روستاها و رفع محرومیت اعلام کرد و گفت: امیدواریم با استقبال خود روستاییان این طرح‌ها به سرانجام خوبی برسند.