سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

هوای آفتابی در سرمای روز طبیعت - خبر

 

 

هوای آفتابی در سرمای روز طبیعت

در حالی که بارش برف و باران هوای متفاوتی را در روز طبیعت به مناطق مختلف استان اردبیل بخشیده است، تغییرهوا از شرایط آفتابی تا سرمای زمستانی فضای متفاوتی به روز طبیعت اردبیلی‌ها داده است.

هوای آفتابی در سرمای روز طبیعت

با بارش برف از دیشب که تا اوایل صبح ادامه داشت به یکباره هوای آفتابی پیش از ظهر امروز فضای متفاوتی به 13 بدر اردبیلی‌ها بخشید تا عده‌ای جرأت پیدا کند تا به رغم هوای سرد و وضعیت بارندگی دل به طبیعت بزنند.

بر اساس اعلام هواشناسی افت دمای هوا تا 10 درجه در شب گذشته و صبح امروز فضای متفاوت در روز 13 اردبیل به همراه داشت به طوری که میزان بارش ایستگاه‌های مختلف استان در 24 گذشته نشان می‌دهد که در نیر 30 سانتیمتر، سرعین  و کوثر 15 سانتیمتر بارش برف را شاهد بودیم و در مشگین‌شهر، اردبیل، فرودگاه و نمین نیز بین 3 تا 12 میلی‌متر بارش باران اتفاق افتاده است.

در شهرهای شمالی و جنوبی استان همچون گرمی، بیله‌سوار و پارس‌آ‌باد و خلخال کمتر از یک میلی‌متر بارش گزارش شده است.

اما از بعد از ظهر امروز با خروج این سامانه همچنان هوای سرد در استان حاکم خواهد بود ولی از فردا از شدت ناپایداری‌ها نیز کاسته خواهد شد.

البته با بارش‌های دیشب و امروز اکثر جاده‌های استان اردبیل خیس و لغزنده است و گذر از آن با احتیاط و ایمنی بیشتر انجام می‌شود.

پلیس راه استان اردبیل اعلام کرد: در حال حاضر ترافیک روان و اما لغزنده‌ای در جاده‌ها حاکم است و در گردنه‌های صعب‌العبور این استان به ویژه خلخال ـ اسالم برف‌ روبی و نمک پاشی انجام شده است.

پلیس راه استان اردبیل اعلام کرد: جز چند تصادف خسارتی و جرحی تا این لحظه گزارشی از تصادفات فوتی در استان اردبیل گزارش نشده است.

رئیس پلیس استان نیز به توقیف 230 دستگاه خودرو نیز تا این لحظه به دلیل جرایم حادثه‌ساز در توقف‌گاه‌های پلیس اشاره کرد و گفت: 46 مورد گواهینامه رانندگان متخلف توقف و چندین دستگاه موتورسیکلت نیز به پارکینگ انتقال داده شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس،  پلیس به هموطنان توصیه کرد در هنگام برگشت از سفرهای روز طبیعت مراقب وضعیت جوی بوده و با ایمنی بیشتر حرکت کنند.