جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

نخستین موزه پارس‌آباد در سفر وزیر میراث فرهنگی به اردبیل افتتاح می‌شود - خبر

 

 

نخستین موزه پارس‌آباد در سفر وزیر میراث فرهنگی به اردبیل افتتاح می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: نخستین موزه پارس‌آباد در سفر وزیر میراث فرهنگی به استان اردبیل افتتاح می‌شود.

نخستین موزه پارس‌آباد در سفر وزیر میراث فرهنگی به اردبیل افتتاح می‌شود
نادر فلاحی ظهر امروز در جلسه کارگروه فنی گردشگری شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: نخستین موزه شهرستان پارس‌آباد با هدف معرفی آثار فرهنگی و تاریخی شهرستان در سفر وزیر افتتاح می‌شود.
 
وی با بیان اینکه 5 اثر ناملموس به نام پارس آباد در حال ثبت ملی است، گفت: پرونده ثبت اصلاندوز به عنوان شهر ملی ورنی در مراحل پایانی است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه مجموعه گردشگری دریاچه مغان طراحی و در حال واگذاری به سرمایه گذار است، افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منطقه تلاش می شود با جذب سرمایه‌گذاران زمینه برای رونق هر چه بیشتر در این منطقه فراهم شود.
 
فلاحی در رابطه با اعتبارات اختصاص یافته به استان اردبیل تصریح کرد: مجتمع رفاهی و نمازخانه در سربند با اعتبار 800 میلیارد تومان در حال ساخت است و همچنین مجتمع رفاهی و نمازخانه در دریاچه مغان با اعتبار 900 میلیارد تومان هفته آتی آغاز می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تبدیل نمایندگی به اداره در شهرستان پیگیری می‌شود، افزود: 5 پروژه شاخص سرمایه گذاری در پارس آباد آغاز شده و امیدواریم در سال آتی به بهره برداری برسد.
 
فرماندار پارس‌آباد نیز در این جلسه افزود: رویکرد ما همانند استاندار محترم توسعه گردشگری در کنار کشاورزی مغان است و در این راستا همراه اداره کل میراث فرهنگی هستیم و امیدواریم سریعا به نتایج خوبی برسیم.