سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

میزبانی اردبیل برای مسابقات ژیمناستیک دانش‌آموزی در سال آینده - خبر

 

 

میزبانی اردبیل برای مسابقات ژیمناستیک دانش‌آموزی در سال آینده

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دنبال کسب مجوز لازم برای میزبانی مسابقات کشوری ژیمناستیک دانش‌آموزان در تابستان سال آینده هستیم تا المپیاد کشوری این رشته به میزبانی اردبیل برگزار شود.

میزبانی اردبیل برای مسابقات ژیمناستیک دانش‌آموزی در سال آینده

 

علیرضا گلشن اظهار کرد: ما از لحاظ پوشش دانش‌آموزان در المپیاد  درون مدرسه‌ای با بیش از 59 درصد پوشش دانش‌آموزان در مقاطع مختلف در سطح  کشور استان سوم هستیم.
 
وی به مشارکت 6 هزار و 347 نفر نیروی انسانی داوطلب و کمک‌کننده از درون مجموعه آموزش و پرورش در اجرای مطلوب طرح المپیاد درون‌مدرسه‌ای اشاره کرد و افزود: کمک‌های مردمی برای اجرای این طرح امسال به 272 میلیون ریال رسیده است که در این زمینه با احتساب کمک‌های نقدی و غیرنقدی و برون‌سازمانی در مجموع بیش از 844 میلیون ریال کمک‌ها را شاهد بودیم.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: به دنبال کسب مجوز لازم برای میزبانی مسابقات کشوری ژیمناستیک دانش‌آموزان در تابستان سال آینده هستیم تا المپیاد کشوری این رشته به میزبانی اردبیل برگزار شود.
 
گلشن به توزیع هزار و 15 بسته ورزشی به صورت ملی در بین مدارس استان اردبیل با تکیه بر خرید این امکانات و تجهیزات به صورت داخلی و درون استانی اشاره کرد و گفت: 300 بسته را نیز ما خودمان توسط آموزش و پرورش استان اردبیل و با حمایت مدیرکل آموزش و پرورش در اختیار واحدهای آموزشی قرار دادیم.
 
وی بیان کرد: در هر واحد آموزشی استان اردبیل باید دو بسته و ست کامل از امکانات و تجهیزات ورزشی موجود باشد تا دانش‌آموزان بتوانند از این امکانات در ساعات ورزشی استفاده کنند.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل میزان مشارکت و همراهی دانش‌آموزان و اولیا را در اجرای طرح المپیاد درون مدرسه‌ای مناسب ارزیابی کرد و گفت: ما در قالب طرح شهاب استعدادهای حرکتی دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار دادیم و از این لحاظ رتبه اول را به دست آوردیم.
 
گلشن عنوان کرد: منتخبان المپیاد درون مدرسه‌ای بعد از رقابت‌های منطقه‌ای و استانی در مرحله نهایی و کشوری که در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد حضور پیدا می‌کنند.
 
وی ادامه داد: تابستان امسال 12 تیم از استان اردبیل شامل هشت تیم پسران و چهار تیم دختران در این المپیاد به صورت مرحله ملی حضور پیدا کردند که موفق به کسب 37 مدال طلا، نقره و برنز و چندین مقام چهارمی و پنجمی شدند.
 
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش استان اردبیل دانش‌آموزان دخترمان در رشته دوومیدانی موفق شدند هشت مدال رنگارنگ به همراه کسب کاپ اخلاق را به عنوان کارنامه درخشان خود داشته باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، گلشن از پیشنهاد آموزش و پرورش استان به وزارتخانه برای آمادگی میزبانی مسابقات کشوری دانش‌آموزان در رشته ژیمناستیک در تابستان سال آینده خبر داد و گفت: امیدواریم در این مسابقات زمینه خوبی برای  نشان دادن توانمندی‌های استان اردبیل بیش از گذشته فراهم آید.