سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مقادیر زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده در اردبیل کشف و ضبط شد - خبر

 

 

مقادیر زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده در اردبیل کشف و ضبط شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از کشف مقادیر زیادی اقلام بهداشتی از جمله الکل و محلول ضدعفونی احتکاری در استان خبر داد.

مقادیر زیادی اقلام بهداشتی احتکار شده در اردبیل کشف و ضبط شد

علی رحیمی‌آذر گفت: ماموران این سازمان موفق به کشف و ضبط ۲ هزار و ۷۲۰ لیتر الکل سفید ، ۹ هزار و ۸۲۳ بطری محلول ضدعفونی کننده و ۲۴ هزار و ۳۰۰ عدد پد الکلی احتکاری در استان شدند.

وی بیان‌کرد: این اقلام در اختیار معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برای توزیع بین مردم قرار گرفته است.

رحیمی‌آذر با بیان اینکه ۶ داروخانه در استان به علت گرانفروشی ماسک و عدم حضور مسوول فنی پلمب شده ، افزود: در روزهای گذشته ۲۱۳ هزار دستکش طبی نیز کشف و به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل با اشاره به پلمب یک شرکت توزیع لوازم بهداشتی در اردبیل به جرم احتکار اقلام مورد نیاز شهروندان، ادامه داد: با توجه به عدم موازنه عرضه و تقاضای اقلام بهداشتی در روزهای اخیر، توزیع کشفیات بدلیل افزایش نیاز مردم محسوس نبوده است.

وی از شهروندان خواست تخلفات را با سامانه ۱۳۵ به تعزیرات استان گزارش کنند.

 رامین صادقی رییس صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل نیز  گفت: طی هفته گذشته  و در جریان  ۲۱۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی هشت واحد صنفی متخلف به ارزش  ۴۹۵ میلیون و ۷۲۰ هزار ریال جریمه شدند.

وی بیان کرد: علاوه بریک واحد الکل سازی ، چندین واحد تولیدی نیز در استان خط تولیدی خود را تغییر داده و در حال تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز استان می‌باشند . 

به گفته وی، مردم می‌توانند گزارش‌های خود را در خصوص احتکار اقلام بهداشتی و مورد نیاز مردم  را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت در مرکز استان و شهرستانهای تابعه اطلاع دهند.