سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

معاونت طب سنتی در علوم پزشکی اردبیل راه‌اندازی می‌شود - خبر

 

 

معاونت طب سنتی در علوم پزشکی اردبیل راه‌اندازی می‌شود

نماینده طب سنتی ایران در استان اردبیل گفت: به مانند سایر استان‌ها تلاش می‌کنیم تا در دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل، معاونت طب سنتی در توسعه و ترویج این بخش شکل بگیرد.

معاونت طب سنتی در علوم پزشکی اردبیل راه‌اندازی می‌شود

 شیوا اسبقیان عصر امروز در نشست هماهنگی توسعه طب سنتی در اردبیل اظهار کرد: از فردا کارگاه آموزشی با دعوت از اساتید گروه‌های پزشکی، شیمی، بیولوژی، ‌کشاورزی و منابع طبیعی با محوریت طب سنتی در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ در این نشست اصول و مبانی مطالعات فارماکوگنوزی اصول و مبانی طب و داروسازی سنتی ایران در قالب این کارگروه و طی 16 و 17 شهریورماه در ساختمان پژوهشی دانشگاه آزاد با حضور دکتر طالب دبیر شورای تخصصی وزارت بهداشت و دبیر شورای طب سنتی برگزار می‌شود.

نماینده طب سنتی ایران در استان گفت:‌ در حال حاضر یکی از رویکردهای وزارت بهداشت ترویج طب سنتی و راه‌اندازی درمانگاه‌های تخصصی در همین راستاست که امیدواریم معاونت طب سنتی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز راه‌اندازی شود.

اسبقیان افزود: در این کارگاه اساتید و متخصصان طب سنتی دیدگاه‌ها، نظرات و برنامه‌های خود را ارائه می‌کنند تا در این راستا به یک جمع‌بندی نهایی، مؤثر و قابل قبول دست پیدا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: طب سنتی در استان‌های مختلف با ساختاری قوی شکل گرفته و ما نیز در استان اردبیل در صدد ترویج، توسعه و بها دادن به فعالیت‌های مؤثر و کارآمد در این حوزه هستیم که امیدواریم بتوانیم شاخصه‌ها و هدف‌گذاری‌های مشخصی را با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرعامل مؤسسه تحقیقاتی تورکه داوای جالینوس با یادآوری اینکه برگزاری چنین کارگاه‌هایی آن هم به شکل تخصصی و با هدف ترویج طب سنتی زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا مردم بیشتر و بهتر با ابعاد این موضوع آشنا شده و فعالیت‌هایشان را به شکل فراگیر انجام دهند، اضافه کرد: ‌انتظار می‌رود با حضور طالب از چهره‌های برجسته طب سنتی و دبیر انجمن طب سنتی کشورمان بتوانیم بخش عظیمی از برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌هایمان را در این حوزه به انجام برسانیم.