جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی - خبر

 

 

مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

بخش کتبی بیست و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با سراسر کشور در ۹ رشته از قرآن و عترت در اردبیل برگزار شد.

مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رحیمی، مسوول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با اشاره به اینکه ۸۰۰ دانشجوی در بخش برادران و ۷۰۰ دانشجو در بخش خواهران شرکت داشتند افزود : دانشجویان در این دوره از مسابقات در ۹ رشته شامل تفسیر قرآن کریم، ترجمه قرآن کریم به زبان انگلیسی، ترجمه قرآن کریم به زبان فارسی، زندگانی چهارده معصوم(ع)، زندگانی پیامبر(ص)، نماز، احکام برادران، احکام خواهران، آشنایی با نهج البلاغه، زیارت عاشورا و جامعه کبیره با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مسوول فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل افزود: استادان و اعضای هیأت علمی نیز در سه رشته شامل احکام، نماز و زندگانی چهارده معصوم(ع) رقابت کردند.

رحیمی از استقبال کم نظیر دانشجویان از این دوره از آزمون های سراسری قرآن و عترت در اردبیل خبر داد و افزود: این استقبال بطوری بود که تمامی کلاس های دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل در تمامی واحدها تعطیل شد.

وی افزود: جوایز نفیس و ارزنده ای برای نفرات برتر و منتخب این دوره از مسابقات در نظر گرفته شده است که مشابه این جوایز نقدی و غیر نقدی سال گذشته تا سقف ۳۰ میلیون تومان برای نفرات منتخب و برتر این دوره از مسابقات قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت و اهدا شد.