سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مردم از دورهمی یلدا برای جلوگیری از پیک بعدی کرونا در اردبیل پرهیز کنند - خبر

 

 

مردم از دورهمی یلدا برای جلوگیری از پیک بعدی کرونا در اردبیل پرهیز کنند

استاندار اردبیل گفت: مردم در اقدامی همانند سیزده بدر که هیچکس برای گردش از خانه بیرون نیامد، از دورهمی در شب یلدا نیز با هدف جلوگیری از بروز پیک بعدی پرهیز کنند.

مردم از دورهمی یلدا برای جلوگیری از پیک بعدی کرونا در اردبیل پرهیز کنند

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه بررسی روند اجرای طرح سپهبد سلیمانی گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستان ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، جلوگیری از بروز پیک بعدی کرونا با رعایت تک تک مردم، بزرگترین اقدامی است که در راستای تکریم از این قشر زحمتکش انجام می‌دهیم.

او تلاش‌های پرستاران و بسیجیان را در جریان اجرای طرح‌های غربالگری یادآور شد و تصریح کرد: در این برهه که میزان بستری از ۵۲۵ به زیر ۴۰۰ رسیده باید با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی این روند را حفظ و شاهد کاهش بستری‌ها و فوتی‌ها باشیم.

استاندار اردبیل از انجام ۷ هزار تست سریع در استان خبر داد و گفت: ۷۰۰ مورد از این تعداد مثبت بوده و ۱۶۷ نفر به بیمارستان‌ها اعزام شدند.

بهنام جو اظهار کرد: انجام تست سریع ادامه دارد و۱۰ هزار تست دیگر نیز به زودی به استان تحویل داده می‌شود.

او توجه به ورزش و تغذیه را برای جلوگیری از بیماری‌های زمینه‌ای ضروری دانست و گفت: میزان ابتلا به کرونا در این موارد بیشتر است و باید با ورزش و تغذیه سالم از بروز این بیماری‌ها جلوگیری کنیم.

استاندار اردبیل فشار خون، دیابت، چاقی و بیماری‌های قلبی را از جمله مواردی دانست که در بین بیماران بستری شده این مشکلات وجود دارد.