جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) - خبر

 

 

مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

مراسم عزاداری و گرامیداشت سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم در مسجد اعظم و مصلای اردبیل برگزار شد و سوگواران در قالب دسته های عزاداری سینه زنی کرده اشک ماتم ریختند.

مراسم گرامیداشت سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)

به گزارش خبرگزاری صداوسیما در این مراسم حجت الاسلام علی احتشام از مدرسین حوزه علمیه قم با یادآوری ساده زیستی و دینداری حضرت امام خمینی(ره) گفت: برای تحقق آمارنهای انقلابی همه مسئولان و مردم باید رفتارها و کردارهای ایشان را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
حجت الاسلام احتشام همچنین قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ را نقطه آغازین انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) ذکر و بیان کرد: خون‌هایی که در این روز ریخته شد در سال ۵۷ نتیجه داد و اکنون سربلندی اسلام در جهان مرهون خون شهدای انقلاب ایران است.
وی از امام به عنوان بزرگ مرد تاریخ یاد کرد و عنوان کرد: امام خمینی(ره) توانست با نیروی ایمان و همراهی مردم طاغوتیان حاکم بر ایران را برای همیشه از میان بردارد و نظام اسلامی را جایگزین آن کرد و نور امید در دل مستضعفان جهان ایجاد شد.
همچین سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان در مراسم عزاداری سالگرد رحلت امام خمینی(ره) در مسجد اعظم اردبیل جوانان مومن و متعهد ایران را ادامه دهندگان نهضت امام خمینی دانست و گفت: شهدای ما با گذشتن از حیات دنیوی و جان خود درخت انقلاب را آبیاری کردند و اینک این جوانان هستند که با حضور در صحنه های مهم فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تداوم بخش راه شهدا هستند.