سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

عضویت 1930 نفر در نظام پزشکی اردبیل - خبر

 

 

عضویت 1930 نفر در نظام پزشکی اردبیل

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هزار و 930 نفر عضو جامعه و نظام پزشکی استان اردبیل هستند که سعی بر ارائه خدمات به آنها است.

عضویت 1930 نفر در نظام پزشکی اردبیل

منصور جعفری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به فرارسیدن روز پزشک اظهار کرد: اول شهریور سالروز تولد شیخ الرئیس ابوعلی سینا که این روز را به جامعه پزشکی تبریک می‌گوییم که با توان مضاعف در خدمت‌‌رسانی به مردم آماده هستند.

وی با بیان اینکه پزشکان پرتلاش و صدیق استان در شغل حساس پزشکی تلاش می‌کنند تا در عرصه‌های مختلف بخش دولتی، خصوصی و مطب‌ها به آحاد جامعه ارائه خدمات کنند گفت: در هر کشور و شهری سه قشر هستند که مردم بیشترین مراجعاتشان به آنها است که از جمله آنها پزشک حاذق، عالم دینی و حاکم عادل است.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هزار و 930 نفر عضو جامعه و نظام پزشکی استان اردبیل هستند که سعی بر ارائه خدمات به آنها است.

جعفری نظام پزشکی به عنوان یک تشکل غیردولتی مسئولیت کلیه پزشکان را بر عهده دار، افزود: ما علاوه بر اردبیل در پارس‌آباد، خلخال، گرمی و مشگین‌شهر نظام پزشکی فعال داریم که اعضای هیأت مدیره نظام پزشکی اردبیل 17 نفره و به مدت چهار سال با رای مستقیم پزشکان انتخاب می‌شود تا این مجموعه بتواند فعالیت خود را بر اساس مسئولیت‌های اجرایی و آیین‌نامه‌هایی که وجود دارد انجام دهد.

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی ما نظارت و رعایت حقوق بیماران از سوی پزشکی است که ما در کنار دفاع از این حق و حقوق سعی می‌کنیم حامی جامعه پزشکی نیز باشیم تا زمینه ارائه خدمات کیفی‌تر فراهم آید.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه نظام پزشکی در معاونت‌های مختلف برنامه‌های و مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده دارد، افزود: ما در صدور پروانه، نظارت‌ها و عضویت در کمیته‌های مختلف از بهزیستی و دادگستری گرفته تا ماده 11 و20 به عنوان وظیفه اصلی بر عهده ما است و ما در دفاع از حقوق بیمار هیچگونه اغماض و کوتاهی را قبول نمی‌کنیم.

جعفری اظهار کرد: پزشکان حاذق و توانمند ما شبانه‌روز در خدمت مردم هستند و در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها مطب پزشکان و سایر  بخش‌ها این پزشکان هستند که با قوت و قدرت در عرصه خدمت‌رسانی حضور دارند و همواره این قشر زحمتکش تلاش جدی را انجام می دهند تا پیش‌رو نظام اسلامی باشند.

وی خدمات پزشکی را در ایام پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و وقوع حوادث و زلزله‌های مختلف به عنوان خدمت‌رسانی یادآور شد و گفت شهر اردبیل 446 پزشک عمومی ، 243 پزشک متخصص ، 31 پزشک فوق تخصص و 97 نفر داروساز ، 119 نفر دندانپزشک، 28 متخصص دندان‌پزشکی، 9 نفر علوم آزمایشگاهی، 105 کارشناس پروانه‌دار و 175 ماما دارد که در مجموع بیش از هزار و 930 نفر از جامعه پزشکی عضو نظام پزشکی استان هستند.

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه با این آمار گسترده در شهر اردبیل پزشکان ما ارائه خدمات می‌کنند، گفت: ما اوایل پیروزی انقلاب کمتر از 50 نفر پزشک داشتیم به طوری که در اولین انتخابات نظام پزشکی نیز که سال 71 برگزار شد 58 نفر رای دادند در حالی که در حال حاضر هزار و 930 نفر پزشک در رشته‌های مختلف به هموطنانمان در استان اردبیل خدمات ارائه می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، جعفری با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از 76 هزار و 875 مورد عمل جراحی در بیمارستان‌های خصوصی و دولتی استان انجام شده است، عنوان کرد: در این مدت به بیش از 2 میلیون و 282 هزار نفر پزشکان خدمات سرپایی در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها غیر از مطب ارائه کردند.