جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

عشایر خلخال آموزش زیست محیطی دیدند - خبر

 

 

عشایر خلخال آموزش زیست محیطی دیدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: با هدف ارتقای مراقبت از محیط زیست منطقه برنامه‌های آموزش چهره به چهره برای عشایر منطقه حفاظت شده آق‌داغ این شهرستان اجرا شد.

عشایر خلخال آموزش زیست محیطی دیدند

مهدی کسایی افزود: محیط‌بانان این اداره در ادامه برگزاری برنامه‌های آموزشی چهره به چهره گروه‌های هدف در منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال، با صعود به ارتفاعات مناطق کوهستانی این منطقه و حضور دربین عشایر ساکن در ییلاقات نسبت به انتقال مفاهیم زیست‌محیطی به عشایر اقدام کردند.

وی اظهارداشت: آموزش و آگاه‌سازی عشایر منطقه حفاظت شده با موضوعات نحوه مقابله با حریق‌های احتمالی در مراتع ارتفاعات و لزوم مشارکت در اطفاء حریق، پرهیز از بوته‌کنی و از بین بردن پوشش گیاهی برای مقابله با جاری شدن سیل در مواقع بارندگی‌های تند باران ، اهمیت حیات وحش کوهستان و پرهیز از هرگونه اقدام به شکار غیرمجاز و کشتار بی‌رویه انواع حیات وحش اجرا شد.

کسایی با بیان اینکه نمونه این گونه برنامه‌های آموزشی برای سایر گروه‌های اجتماعی ساکن در داخل منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال اجرا شده است، گفت: برنامه‌های آموزش زیست محیطی این اداره برای جوامع محلی و گروه‌های هدف در طول سال توسط کارشناسان و محیط‌بانان بصورت مستمر اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای طرح‌های آموزشی را افزایش و ارتقای سطح آگاهی ساکنان مناطق حفاظت شده و ارتقای فرهنگ مشارکت در حفظ در بین آحاد مردم ذکر کرد.