سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزایش می‌یابد - خبر

 

 

ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزایش می‌یابد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: ظرفیت پذیرش رشته‌های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد، دستیاری تخصصی و فوق تخصصی در این دانشگاه افزایش می‌یابد.

ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل افزایش می‌یابد
دکتر شهرام حبیب‌زاده روز جمعه در پایان نشست مشترک روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۲ کشور در اردبیل افزود: در این نشست توافق شد ظرفیت پذیرش رشته‌های علوم پزشکی در مقاطع کارشناسی ارشد، دستیاری تخصصی و فوق تخصصی در منطقه افزایش یابد و همچنین توزیع دانشجویان در مقطع کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.
 
وی بیان‌کرد: نقشه راه پذیرش دانشجو در رشته‌های دکترای حرفه‌ای شامل پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، رشته‌های مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد، دستیاری تخصصی و فوق تخصصی از مباحث عمده این نشست بود.
 
او اضافه کرد: همچنین مقرر شد سند توافق پذیرش و توزیع دانشجویان در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور تا پایان شهریور با مشارکت تمام دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی منطقه تدوین شود.
 
این نشست با حضور  روسا و معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۲ کشور شامل تبریز، ارومیه، اردبیل، مراغه، خوی، سراب و خلخال با حضور دکتر علی‌اکبر حق‌دوست معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اردبیل برگزار شد.
 
در دانشگاه‌ های  علوم پزشکی استان اردبیل  بیش از سه هزار و ۳۶۹ دانشجو مشغول تحصیل هستند که هزار و ۴۴۷ نفر از آنها پسر و هزار و ۹۲۲ نفر نیز دختر می باشند.