جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

شناسایی بیش از 700 مورد انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان اردبیل - خبر

 

 

شناسایی بیش از 700 مورد انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان اردبیل

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل از شناسایی بیش از 700 مورد انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان اردبیل خبر داد.

شناسایی بیش از 700 مورد انشعاب غیرمجاز در روستاهای استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن قنبری افزود:در سال گذشته 300 انشعاب غیرمجاز و امسال نیز بیش از 400 انشعاب غیرمجاز در سطح استان شناسایی شده که در راستای کاهش مصرف آب در استان اقدامات برای شناسایی این گونه انشعابات در سطح روستاهای استان تداوم می‌یابد.

وی با بیان اینکه اغلب این انشعابات در حوزه کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد که این اقدام مغایر با قانون بوده و با بازرسی های مستمر تلاش می‌شود تا جلوی این اقدامات گرفته شود، تصریح کرد:‌ انتظار می‌رود مردم و ساکنان مناطق روستایی از انشعابات غیرمجاز خودداری کرده و در راستای حفاظت از منابع آبی و رعایت حال سایر مشترکان فعالیت کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل با اشاره به بالا بودن الگوی مصرف آب از میانگین جهانی و کشوریگفت: در حال که برای هر خانوار الگوی مصرف آب 20 مترمکعب است اما این الگو در کشور 25 و در استان اردبیل 27.5 مترمکعب به دلیل مصرف نادرست است و باید تلاش شود تا با اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانیها لازم در زمینه کاهش این میزان گامهای جدی‌تری برداشته شود.

قنبری افزود: کاهش تعداد مشترکان پرمصرف آب روستایی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و صرفه‌جویی در منابع آبی در سطح استان در دستور کار قرار گرفته و با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه کاهش میزان مصرف در کشور به 22.5 مترمکعب برنامه‌ریزی شده است، گفت: این برنامه در سطح استان اردبیل نیز با جدیت دنبال می‌شود که یکی از راهکارهای اساسی برای تحقق این امر شناسایی انشعابات غیرمجاز و جلوگیری از فعالیت آنهاست که متاسفانه این امر در روستاهای استان به معضلی مهم تبدیل شده است.