رونق تولید ملی | جمعه، ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

سریال هفت خان برای پخش از شبکه استانی سبلان کلید خورد - خبر

 

 

سریال هفت خان برای پخش از شبکه استانی سبلان کلید خورد

کار ساخت و تولید سریال 26 قسمتی هفت خان برای پخش از شبکه استانی سبلان با حضور استاندار و مدیرکل صداوسیمای مرکز اردبیل آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل, هفت خان با موضوع اجتماعی  روایتگر زندگی دو جوان عاشق است که شروط ازدواجشان از سوی خانواده حفظ  حق الناس حق النفس عدالت و درستی است که در قالب داستان آموزش داده می شود.

این سریال که در مرحله فیلمبرداری است در ماه های آتی با اتمام مراحل مونتاژ و موسیقی اماده پخش از شبکه استانی می شود.

 استاندار اردبیل در گفت وگو با عوامل این سریال با بیان اینکه در بحث آموزش به مردم تولید آثار فاخر هنری بسیار مهم است و در این بخش تهیه فیلم و سریال میتواند نتیجه اثربخشی در جامعه داشته باشد گفت:تولیدات فرهنگی و هنری با موضوع اسیب های اجتماعی و همچنین شعار سال در کنار تلاش مسئولان میتواند راهگشای خوبی  برای حل مشکلات مردم در این شرایط باشد.

بهنام جو با بیان اینکه امروزه بحث طلاق, اعتیاد و نزاع از آسیب های مهم اجتماعی در استان به شمار می رود, افزود:در بحث فرهنگی باید فیلم نامه های تاثیرگذار و جذاب آماده و به مرحله تولید و پخش برسد تا با وارد کردن این آثار هنری به مساجد, دانشگاه ها و مدارس ونیز فضای مجازی در جهت اگاه سازی مردم تلاش کنیم.

در ادامه مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز گفت:در کنار جنگ اقتصادی که امروز جامعه گریبان گیر آن است 70درصد فشار وارده برمردم ما فشار روانی از سوی دشمنان است که با ید با تولید آثار پرمحتوای فرهنگی بتوانیم راهگشای خوبی برای مشکلات زندگی اقشار مختلف مردم باشیم.

ملا احمدی یکی از تاثیرگذارترین ساختاربندی هنری را ساخت برنامه های نمایشی عنوان کرد واظهارداشت:از انجایی که مردم به برنامه ها و سریال های نمایشی اقبال بیشتری نشان میدهند باید از این طریق پیام جامعه سبک زندگی اسلامی  حقوق شهروندی ورفتار مناسب شهروندی را به مردم انتقال دهیم.

وی از تولید انیمیشن های کوتاه پیام دار در حوزه آسیب های اجتماعی و نیز انیمیشن شهید مرحمت بالازاده در 52 قسمت برای پخش از شبکه های سراسری خبردادو گفت:سریالی با عنوان محرم در اردبیل و نیز سریال شاه اسماعیل صفوی با مضمون اهمیت این شخصیت بزرگ در مرحله فیلم نامه نویسی است که در تلاشیم با تولید این سریال ها بتوانیم زمینه پخش از شبکه های سراسری و برون مرزی را فراهم کنیم.

سریال هفت خان به کارگردانی و نویسندگی علی حسن زاده تهیه کنندگی حبیب فتحی و همچنین با استفاده از بازیگران بنام ومشهور استان در حال تولید است و قرار است از شبکه های دیگر نیز پخش شود.