سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

سدهای عمارت و تازه کند تا پایان سال 96 آبگیری می شود - خبر

 

 

سدهای عمارت و تازه کند تا پایان سال 96 آبگیری می شود

فرماندار گرمی گفت: سد عمارت گرمی به عنوان بزرگ‌ترین سد خاکی در دست اجرای شمال‌غرب کشور و سد تازه کند انگوت تا پایان سال 96 آبگیری می‌شود.

سدهای عمارت و تازه کند تا پایان سال 96 آبگیری می شود

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ابراهیم امامی در جلسه بررسی حوزه های آبی شهرستان گفت: شهرستان گرمی در حوزه اعتبارات مربوط به مهار آب در سطح شهرستان جزوه شهرستان های پیشتاز در استان است و گام اساسی در این زمینه برداشته شده بطوریکه از سال 85 تا سال 93برای مهار آبهای شهرستان 58 میلیارد ریال هزینه شده بود که این مبلغ در 3سال اخیر نزدیک به 230 میلیارد تومان رسیده است.
 
وی اظهار کرد: 7هزار هکتار از 11هزار هکتار اراضی پایاب سد عمارتبه شهرستان گرمی اختصاص دارد و خواستار تخصیص اعتبار لازم و شروع عملیات اجرایی پایاب این سد بطور همزمان با عملیات اجرایی خود سد شد تا به محض آبگیری این سد امکان بهره برداری از این سرمایه ملی فراهم شود.
 
سید حمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پایاب سد عمارت علاوه بر 7هزار هکتار از اراضی شهرستان گرمی، به اراضی دیگر شهرها و آذربایجان شرقی نیز مربوط می شود،‌ افزود: پایاب این سد باید از اعتبارات مرزی اجرا شود.
 
وی با بیان اینکه با بهره‌ برداری از سد عمارت گرمی 13 هزار هکتار اراضی پایاب این سد مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اظهارکرد: از زمانی که این پروژه ها در ردیف طرح‌های مرزی قرار گرفت اعتبارات قابل توجهی تخصیص یافت که این امرعملیات اجرایی این پروژه ها را تسریع کرد.
 
سلیمانزاده مدیرعامل آب منطقه ای استان اردبیل نیز در این جلسه با بیان اینکه پکیج جامع نیازمندیهای آب شهرستانها از جمله شهرستان گرمی در حوزه های مختلف کشاورزی، شرب و... تهیه شده و از دید منابع آب هیچ مشکلی برای تهیه آب شرب شهرستان گرمی در کوتاه مدت و بلند مدت وجود ندارد.