جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

زنگ انقلاب در مدارس اردبیل نواخته شد - خبر

 

 

زنگ انقلاب در مدارس اردبیل نواخته شد

همزمان با آغاز سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سالروز ورود تاریخی امام خمینی (ره) به کشور، زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور در اردبیل نواخته شد.

زنگ انقلاب در مدارس اردبیل نواخته شد

 در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب در اردبیل که صبح امروز در مجتمع فرهنگی ورزشی امام خمینی (ره) اردبیل برگزار شد، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنانی اظهار کرد: مهمترین رمز و راز پیروزی انقلاب اسلامی اتکا به معنویت، ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی و تبعیت از رهبری و ولایت فقیه و مشارکت همگانی مردم ایران بود که با راهنمایی‌های امام خمینی (ره) تمام نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار خنثی شد.

حسین مظفر افزود: اکنون ‌وظیفه سنگینی در این میان بر عهده مردم و مسئولان و مدیران وجود دارد تا در حفظ و تداوم انقلاب اسلامی تمام تلاش خود را به کار گیرند.

وی با اشاره به دیگر عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ایران به فلسفه قیام عاشورا اشاره کرد و گفت: البته در این میان نباید نقش علما و روحانیت را در پیروزی انقلاب فراموش کرد چراکه آگاه‌سازی آنها و هوشیاری مردم پیروزی را برای این ملت رقم زد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نقش دانشجویان، دانش‌آموزان و فرهنگیان در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی و تداوم آن تصریح کرد: هم‌اکنون این قشر فرهنگی جامعه نقش عظیمی دارند و باید در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی برنامه‌های اساسی انجام شود.

مظفر تعیین سرنوشت کشور به دست خود مردم را یکی از دستاوردهای مهم پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و افزود: مردم ایران با حضور در تمام صحنه‌ها در سرنوشت کشور خود سهیم هستند.

وی با بیان اینکه اقتدار و عظمت کنونی کشورمان مدیون خون شهدا و رشادت‌های رزمندگان هست سال دفاع مقدس است، یادآور شد:‌ پیشرفت‌هایی که در عرصه‌های مختلف کشورمان به آن دست یافته در سایه پیروزی انقلاب اسلامی و درایت‌های مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این مراسم مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در سخنانی با اشاره به اینکه 5 هزار شهید فرهنگی و 36 هزار دانش‌آموز در کشور تقدیم انقلاب شده است، اظهار کرد: این امر نشان‌دهنده رشادت‌ها و دلاورمردی‌های این قشر است که ما امروز باید در حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشا باشیم و در انتقال این دستاوردها به نسل امروزی تلاش کنیم.

صابر سپهری افزود: این پیروزی با بصیرت و آگاهی و هوشیاری ملت ایران به وجود آمد و مردم هوشیار ایران تمام نقشه‌های دشمنان را خنثی کردند.

وی با بیان اینکه جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی همزمان با سراسر کشور در تمام مدارس استان برگزار می‌شود، ادامه داد: وظیفه و رسالت بسیار خطیری بر گردن دانش‌آموزان و فرهنگیان است و دانش‌آموزان و فرهنگیان باید با آشنایی کامل با فلسفه ناب انقلاب اسلامی در ترویج و ادامه دستاوردهای انقلاب اسلامی کوشا باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: برنامه‌های مختلفی همزمان با دهه فجر در مدارس استان برگزار می‌شود که از مهمترین این برنامه‌ها گفتمان دینی و انقلابی، برگزاری محفل انقلاب، جشن و یادبود انقلاب و برنامه‌های مختلفی در راستای تبیین و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در مدارس است.