جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

زمینه تحصیل دانش‌آموزان عشایری در استان اردبیل فراهم است - خبر

 

 

زمینه تحصیل دانش‌آموزان عشایری در استان اردبیل فراهم است

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از تلاش این اداره کل برای فراهم کردن زمینه‌های تحصیل دانش‌آموزان عشایر این استان خبرداد.

زمینه تحصیل دانش‌آموزان عشایری در استان اردبیل فراهم است

احمد ناصری روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه پایش و ارزیابی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک استان اردبیل اظهارداشت: برای آموزش تحصیلی و درسی کودکان عشایری که خانواده‌هایشان بطور دایم در حال کوچ هستند برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: اجازه ندادیم که بچه‌های عشایر استان از تحصیل بازبمانند و در هشت شهرستان استان، جمعیت دانش‌آموز عشایری بطور کامل تحت کنترل بوده و همچنان آماده آموزش هستند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی تحصیلی برای ورود بچه‌ها به پیش‌دبستانی و مرحله ابتدایی گفت: مرحله پیش‌دبستانی اختیاری بوده ولی ورود به مقطع ابتدایی اجباری است و برای تمام ۲۳ هزار دانش‌آموز اول دبستان، پرونده خدمات سلامت تشکیل‌ شده است.

او در مورد آمار و ارقام دانش‌آموزی دوره آموزش ابتدایی نیز تشریح کرد: پوشش تحصیلی در این زمینه ۱۰۰ درصد بوده و برای مدارسی که امکان جابجایی مدرسه وجود ندارد، ردیف بودجه اختصاص داده ‌شده است.

ناصری با اشاره به وضع فعلی شیوع ویروس کرونا در استان و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: حضور بچه‌ها در مدارس الزامی نبوده و خانواده‌ها در این خصوص تصمیم‌گیرنده هستند، اما باید اذعان کرد که تعلیم و تربیت بدون حضور بچه‌ها قابل جبران نبوده و اولویت آموزش ‌و پرورش حضور منظم دانش‌آموزان است و برنامه شاد به‌نوعی دسترسی آسان برای آموزش آنها است، اما با این‌وجود روند حضور در مدارس استان نزولی و کاهشی است.