سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

روزانه ۷۰۰ پرواز در امنیت کامل در آسمان شمالغرب کشور انجام می‌شود - خبر

 

 

روزانه ۷۰۰ پرواز در امنیت کامل در آسمان شمالغرب کشور انجام می‌شود

فرمانده پدافند هوایی شمالغرب گفت: براساس آمارها به طور متوسط روزانه ۷۰۰ سورت پرواز در آسمال شمالغرب کشور انجام می‌شود که ما توانسته‌ایم به طور کامل امنیت این پروازها را تامین کنیم.

روزانه ۷۰۰ پرواز در امنیت کامل در آسمان شمالغرب کشور انجام می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امیرعباس عظیمی در نشست با فرماندار شهرستان گرمی اظهار داشت: براساس آمارها به طور متوسط روزانه 700 سورت پرواز در آسمال شمالغرب کشور انجام می‌شود که ما توانسته‌ایم به طور کامل امنیت این پروازها را تامین کنیم.
 
وی آسمان ایران را جزو امن‌ترین آسمان در منطقه غرب آسیا براساس اعلام سازمان بین‌المللی هوانوردی دانست و بیان کرد: وظیفه پدافند هوایی تامین امنیت پروازها بوده که برای تحقق این مهم تلاش همه‌جانبه‌ای انجام می‌شود.
 
فرمانده پدافند هوایی شمالغرب گفت: در راستای تامین و کنترل امنیت پروازها ما آنها را به طور کامل رصد کرده و تلاش می‌کنیم به طور شایسته امنیت این پروازها را فراهم آوریم.
 
عظیمی با اشاره به فعالیت یکی از ایستگاه‌های فعال مربوط به رادار در شهرستان گرمی تصریح کرد: رصد دقیق پرواز پهبادها در کشورهای همجوار  از جمله ویژگی‌های این ایستگاه در گرمی است تا از این طریق اجازه کوچکترین حرکت غیرمجاز به آنها را در مناطق مرزی ندهیم.
 
فرمانده پدافند هوایی شمالغرب افزود: فراهم کردن امن‌ترین و مطلوب‌ترین پروازهای داخلی و خارجی اعلام‌شده از سوی مجموعه‌های فعال در این زمینه از مهمترین برنامه‌ها بوده و در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های لازم اقدامات اساسی انجام می‌شود.