جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

راه‌آهن اردبیل سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

راه‌آهن اردبیل سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد

استاندار اردبیل گفت: راه‌آهن اردبیل سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

راه‌آهن اردبیل سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل اظهار کرد: ایجاد راه‌آهن اردبیل امتیاز بزرگی برای توسعه صادرات است و با اعتباراتی که اختصاص یافته راه‌آهن اردبیل سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اظهار داشت: زیرساخت‌های اتصال راه‌آهن اردبیل به آذربایجان فراهم می‌شود که بی‌شک شاهد توسعه استان در آینده‌ای نزدیک خواهیم بود و در توسعه روند صادرات استان نیز به مرحله قابل قبولی دست خواهیم یافت.

استاندار اردبیل با بیان این که از طرف آذربایجان شرایط لازم برای اتصال راه‌آهن آذربایجان فراهم شده است بیان کرد: ما نیز در این زمینه با بهره‌برداری از راه‌آهن اردبیل زمینه اتصال راه‌آهن را به آذربایجان فراهم خواهیم کرد.

بهنام جو بیان کرد: با توجه به روابط خوبی که بین کشور ایران و آذربایجان وجود دارد بی‌شک با بهره‌برداری از راه‌آهن اردبیل گام بزرگی در توسعه اشتغال و اقتصادی استان ایجاد می‌شود.

وی از پیگیری برای حمایت از صادرکنندگان خبر داد و افزود: تلاش همه‌جانبه‌ای در این زمینه وجود دارد تا مشکلات صادرکنندگان هر چه سریع‌تر برطرف شود.

استاندار اردبیل افزود: بنده از مشکلاتی که صادرکنندگان مطرح می‌کنند استقبال می‌کنم و تلاش خود را برای حمایت از صادرکنندگان انجام می‌دهم چرا که صادرکنندگان نقش اساسی در توسعه استان دارند.

بهنامجو اظهار کرد: میزان صادرات استان افزایش یافته ولی با توجه به ظرفیت استان میزان صادرات کم است و باید افزایش یابد.

وی از برنامه‌ریزی برای توسعه گمرک بیله‌سوار خبر داد و افزود: در این زمینه تدوین سند توسعه صادرات در استان اردبیل مبنای کار قرار گرفته که طبق این برنامه‌ها توسعه صادراتی استان را پیش می‌بریم که این موضوع نیز در حال حاضر بسیار مهم و اساسی است.