سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

دو قلوزایی بز‌های کوهی/ امنیت و آسایش حیات وحش در مناطق جنوبی استان - خبر

 

 

دو قلوزایی بز‌های کوهی/ امنیت و آسایش حیات وحش در مناطق جنوبی استان

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از آغاز فصل زاد و ولد حیات وحش خبرداد و از مردم خواست تا از نزدیکی به زیستگاه های حیات وحش جدا خودداری کنند.

دو قلوزایی بز‌های کوهی/ امنیت و آسایش حیات وحش در مناطق جنوبی استان

شهند، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: با وجود زیستگاه‌های حیات وحش در نقاط مختلف استان اردبیل بویژه منطقه حفاظت شده آق داغ شهرستان خلخال و منطقه شکارممنوع دربند مشکول در شهرستان کوثر تنوع بالایی از گونه‌های جانوری در این مناطق شاهد هستیم.

او افزود: منطقه حفاظت شده آق داغ و منطقه شکارممنوع دربند مشکول به جهت حفاظت مستمر توسط محیط بانان سخت کوش و افزایش پاسگاه‌های محیط بانی از ۳ پاسگاه به ۴ پاسگاه محیط بانی طی امسال و با تلاش شبانه روزی محیط بانان و همکاری و مشارکت جوامع محلی، جمعیت قابل توجهی از حیات وحش را در خود جای داده بطوری که از گونه‌های جانوری شاخص در این مناطق، می‌توان به گونه‌های کل و بز وحشی، پلنگ، گربه وحشی، کفتار، گراز و ... اشاره کرد.

شهند با اشاره به دو قلو و سه قلو زایی بز‌های کوهی در سایه امنیت و آسایش در منطقه گفت: در فصل زایش وحوش محیط بانان سخت کوش منطقه علاوه بر گشت و کنترل‌های معمول و مستمر؛ وضعیت زاد و ولد حیات وحش منطقه را پایش و بررسی می‌نمایند.