جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

خرید و فروش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سایت‌های اینترنتی ممنوع است - خبر

 

 

خرید و فروش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سایت‌های اینترنتی ممنوع است

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: خرید و فروش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سایت‌های اینترنتی که منجر به اختلال در روند سرمایه‌گذاری حقیقی، منتفع شدن دلالان زمین و جرایم اقتصادی همچون کلاهبرداری و انتقال مال غیر می‌شود ، ممنوع است.

خرید و فروش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سایت‌های اینترنتی ممنوع است

محمد اهلی  افزود: مشاهده می‌شود که برخی مبادرت به درج آگهی و انتشار فروش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی در سایت‌های اینترنتی می‌کنند که باید جلوی آن گرفته شود.

وی ادامه داد: اشخاصی با هدف انجام عملیات سوداگری و سفته بازی قصد برهم زدن تعادل عرضه و تقاضای زمین در شهرک‌های صنعتی را دارند و بدون انجام مراحل فوق در انتقال سند، نسبت به درج آگهی و فروش اراضی در سایت‌های اینترنتی اقدام می‌کنند که  منجر به ضرر و زیان عده‌ای از خریداران شده است.

اهلی افزود: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای جلوگیری از دست اندازی سفته بازان و دلالان در شهرک‌های صنعتی و حمایت از سرمایه‌گذاران واقعی نسبت به فعالیت این گروه در سایت‌های اینترنتی هشدار داده و تقاضا دارد در صورت مشاهده هرگونه سوء جریان مربوطه گزارش آن را به سامانه پاسخگویی به شکایات سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به نشانی www.isipo.ir یا دورنگار مدیریت حراست به شماره ۸۸۷۷۰۷۹۹ ارسال نمایند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون نحوه واگذاری مالکیت و اداره امور شهرک‌های صنعتی و مفاد بند (۴) فصل (د) دفترچه قرارداد حق بهره‌برداری از زمین، اعیانی و تاسیسات در شهرک‌ها و نواحی صنعتی تحت مالکیت رسمی دولت، هرگونه نقل و انتقال حقوق قراردادی تحت هر عنوان بدون اخذ مجوز کتبی از شرکت شهرک‌های صنعتی محمل قانونی نداشته و فاقد اعتبار می‌باشد.