جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

جمعیت فزاینده سالمندان نیازمندان مدیریت ویژه است - خبر

 

 

جمعیت فزاینده سالمندان نیازمندان مدیریت ویژه است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: جمعیت فزاینده سالمندان نیازمندان مدیریت ویژه است.

جمعیت فزاینده سالمندان نیازمندان مدیریت ویژه است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شفیع شفیعی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که هم‌اکنون به سمت سالمندی پیش می‌رویم باید از هم‌اکنون در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم و با مدیریت ویژه و اساسی از تبعات منفی این مسئله جلوگیری به عمل آوریم.
 
وی با اشاره به این که نرخ باروری در جامعه نیازمند افزایش است بیان کرد: باید با استفاده از ابزارهای مناسب و اساسی و هشدارهای لازم در این زمینه به اهداف خود دست یابیم و مشکلات و موانع موجود را احصا و در راستای برنامه‌ریزی در این زمینه اقدامات مناسب انجام دهیم که این موضوع برای ما یک اولویت مهم است.
 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل با اشاره به این که افزایش تعداد زاد و ولد و فرهنگ‌سازی در این زمینه برای برقراری جمعیت جوان یک امر مهم و اساسی است گفت: در این زمینه با توجه به برنامه‌ریزی‌های مهم و اساسی درصدد هستیم تا به تمامی اهداف خود جامه عمل پوشانده و مشکلات موجود را در این زمینه برطرف کنیم.
 
شفیعی بیان کرد: تلاش برای فرهنگ‌سازی نسبت به ترویج برنامه‌های مناسب برای استفاده از تغذیه مناسب و ورزش در بین مردم برای کاهش بیماری‌های غیرواگیردار یک اقدام مهم و اساسی در حال حاضر است که باید در این زمینه اطلاع رسانی‌های مناسب و اساسی مبنای کار قرار گیرد تا اهداف خود را در این زمینه عملا محقق کنیم.
 
وی تصریح کرد: طبق آمار به دست آمده زنان اردبیلی از لحاظ چاقی رتبه یک کشوری را دارند و  در این زمینه نیازمند اطلاع‌رسانی‌های همه‌جانبه هستیم و به طور مشترک زنان و مردان در رتبه سوم چاقی قرار دارند که این امر یک مسئله تاسف‌برانگیز است و با توجه به این که بسیاری از بیماری‌ها از این مورد نشات می‌گیرد باید فرهنگ‌سازی مناسب در این زمینه انجام شود.