سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان - خبر

 

 

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان

نماینده ولی فقیه در استان در این جلسه بر همکاری همه دستگاه ها برای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

جلسه شورای فرهنگ عمومی استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله عاملی در جامعه موضوع طلاق را یکی از آسیب های جدی اجتماعی برشمرد و با اشاره به اینکه براساس تحقیقات، اعتیاد مهمترین عامل طلاق در استان است با تاکید بر استفاده از نیروی مردمی در مبارزه با مواد افیونی گفت: مردم باید با نیروی انتظامی همکاری کنند و سوداگران مرگ و فعالیت آنها را به ماموران انتظامی گزارش کنند تا آنان احساس امنیت نکنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان با اشاره به روزهای آخر سال و خطرات شادیهای ناهنجار این روزها را یادآور شد و گفت: ملت ایران مردمی شاد و سرزنده هستند که باید شادی کنند اما این شادیها باید منطقی و عقلانی باشد و از رفتارهای هنجار شکنانه و خطرآفرین پرهیز کنند.آیت الله عاملی از صدا و سیما و آموزش و پرورش خواست شادی های غیر معقول و خطرات جانی ناشی از آن را برای مردم و دانش آموزان تبیین کنند.

ملا احمدی مدیرکل صدا و سیما مرکز اردبیل هم برنامه های صدا و سیما را در روزهای آخر سال تشریح کرد و گفت: در این خصوص برنامه های ویژه رادیویی، تلویزیونی و خبری با دو رویکرد تقبیح استفاده از مواد خطرآفرین آتش زا و نیز برنامه های ترویجی برای جایگزینی شادیها و آیین های عقلانی به جای شادیهای ناهنجار خواهد بود.

 استاندار اردبیل هم بر لزوم جدی بودن دستگاه های اجرایی و فرهنگی در موضوع آسیب های اجتماعی تاکید کرد و خواستار تشکیل کمیته ای متشکل از مسئولان و کارشناسان حوزه فرهنگی  برای آسیب شناسی و ارائه راهکارهای عملی برای کاهش آسیب های اجتماعی شد.

در این جلسه فرمانده انتظامی استان هم از وضعیت آسیب های اجتماعی در استان گزارش داد.برگزاری مراسم تجلیل از ادیب و شاعر توانا دکتر وهاب زاده  وهمچنین سفر علویان اتریش به اردبیل و استفاده از ظرفیت های فرهنگی این سفر از مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی استان بود.